logo

Jak zhubnout po porodu nadbytečné kilogramy?

Zhubněte Těhotenství Články
hubnutí po porodu

Zhubněte s unikátními produkty:


V těhotenství mnoho žen přibere 10, 15, 20 či dokonce 25 kg a často se chtějí dostat na svou původní váhu. V nemocnici necháte až 8 kg, ale přesto vám ještě nějaké to kilo zůstane. Jak můžete zhubnout po porodu? Kdy byste měla začít s hubnutím po porodu? Rozhodně nezačínejte s drastickými dietami, hladovkami a přehnaným cvičením. Uškodíte nejen sobě, ale i dítěti. Dítě bude mrzuté, protože mu nebude chutnat vaše mléko.

Jak nepřibrat v těhotenství

Jako nejlepší možnost se jeví nepřibrat v těhotenství mnoho kilogramů. Maminky často jí za dva, navštěvují cukrárny a obecně se přejídají. Proč taky ne, když jsou těhotně, tak si to musí pořádně užít. Jedná se ale o velmi špatný přístup. Těhotenství není nemoc, proto se nemusíte přejídat. Právě naopak, přejídání může vašemu dítěti uškodit. Velké množství sladkostí, tuků a nevyvážené stravy ovlivňuje zdraví dítěte. Jezte pravidelně v přiměřených porcích, k tomu dostatečně pijte a pravidelně sportujte. Podívejte se na rady o stravování v těhotenství.

Nehubněte, ale jezte zdravě

Pokud kojíte, nedržte žádné drastické diety. Vzhledem k tomu, že potřebujete mnoho energie a navíc kojíte, vyhněte se dietám. Mléko by nemuselo dítěti chutnat. Pestrá strava je v období kojení velmi důležitá, protože potřebujete mnoho vitamínů. Jezte pravidelně a v přiměřených porcích - již tímto způsobem můžete zdravě a efektivně hubnout. Nejezte smažená a tučná jídla, sladkosti, pochutiny, ale naopak volte zdravá jídla s čerstvou zeleninou. Zdravé stravování je velmi důležité nejen pro vás, ale i pro to malé, které kojíte.

Dodržujte tato pravidla při hubnutí

  • jezte pravidelně co tři hodiny
  • jezte menší porce
  • dostatečně pijte
  • nezapomínejte na zeleninu a ovoce
  • nejezte zákusky, sušenky, čokolády, chipsy, tyčinky, smažená jídla,…
  • nepřejídejte se večer
  • nesmíte nehladovět
  • choďte často na procházky
  • pravidelně cvičte
  • nejezte prášky na hubnutí

Nezapomeňte na cvičení

Během těhotenství by se nemělo zapomínat na cvičení. Pravidelně posilujte břicho, choďte na procházky a zajděte si zacvičit i do posilovny.
Po porodu začněte se cvičením až po šestinedělí nebo i později v případě komplikovaného porodu nebo císařského řezu. Důležité je, aby vás při cvičení nic nebolelo.
Pravidelně posilujte břicho, cvičte (např. aerobic, běh, pilates) a choďte na procházky. Dlouhé procházky denně patří mezi největší pomocníky při hubnutí, ale pamatujte, že procházky vám nezpevní břicho, které se musí posilovat.

Hubnutí ve zkratce

Jezte pravidelně v menších porcích, pijte a cvičte. Nevymlouvejte se na to, že vůbec nemáte čas. Najděte si na sebe alespoň dvě, tři hodiny denně, kdy budete cvičit a připravíte si zdravé jídlo. Myslíte si, že je nemožné si najít tolik času pro sebe? Není, vždyť dítě taky někdy spí a vy můžete využít čas pro sebe.
Diskuze k článku


Zdravím. Jsem 5 měsíců po porodu a už se na sebe nemůžu dívat. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte osvědčenou radu, jak zhubnout, když nemůžu chodit do posilovny, protože s malým to opravdu nejde. Slyšela jsem o prášcích na hubnutí XLS Medical, znáte je někdo? Děkuji moc za rady!!
Klára, 22. 5. 2012 7:45
Dobrý den, produkt XLS Medical Vázání kalorií z tuků s vitamíny mohu jen doporučit, beru asi 3 kapsle denně asi 3 měsíce a cítím se skvěle, moje chutě se upravily, nemusím sladké a úbytek na váze je 3 kg, ale hlavně se mi zformovala postava - ztratily se špíčky, objem stehen se zmenšil, kalhoty mi jsou volnější, je to perfektní.
Barča, 24. 5. 2012 12:30
Také užívám XLS Medical...Cítím se lépe, mám víc energie, zlepšila se mi stolice. XLS Medical Vázání kalorií z tuků s vitamíny mi pomáhá k hubnutí, snižuje pocit hladu, můžu jíst menší porce a zdá se mi, že hubnu rychleji, než když jsem ho nepoužívala.
Kleopatra, 25. 5. 2012 7:53
nooo, to určitě! ženský, nebuďte blázni, práškama ještě nikdo zdravě a trvale nezhubnul!!! jak můžete vědět jaký sviňstvo to polykáte? Zdravě a dostatečně jíst a hýbat se, ale hlavně být v pohodě - tady máte zaručenej recept.
Romana, 26. 5. 2012 19:48
čekám až přestanu kojit a pustím se do Dukanovy diety. Máte s ní zkušenosti? Kamarádka ano a dobré.. Procházky na půl dne jsou samozřejmostí, ale kila se mi zastavila a nejdou dolů. Prášky rozhodně žádné jíst nechci, nehodlám do sebe cpát žádný svinstvo. Jo a po porodu jsem přesně 3 měsíce.
Lily, 30. 7. 2012 20:01
evidentně tady jde o nějakou reklamu na XLS Medical.

Práškama opravdu nikdo nezhubne
Janča, 15. 8. 2012 6:21
Nový komentář do diskuze: