logo

Jste to, co jíte 8.3.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


Pořad Jste to, co jíte se pokračuje dalším dílem. V tomto díle Jste to, co jíte, který se bude vysílat 8.3.2012 na TV Prima family, uvidíme pana Bogdana Cmiela.

Pan Bogdan pracuje jako řidič kamionu. Dlouhé cesty se projevily i na jeho váze. Nepravidelné stravování, rychlé stravování a nedostatek spánku - to je jen výčet negativ, které práce kamioňáka zahrnuje. Bogdan nyní váží 128 kg a měří 172 cm. Je mu 41 let.

I když to vypadá, že Bogdan je jen obézní, tak trpí podvýživou, za což může nevyvážená, nepravidelná a nedostatečná strava.

Podaří se Bogdanovi zhubnout? Naučí se zdravěji stravovat a pomůže to i jeho kolegům? Uvidíme již ve čtvrtek.

Bogdan měří 172 cm, váží 128 kg a z toho je 45 kg tuk. Přes pas měří 132 cm. Před den nemá čas jíst a jí většinou jídla z konzerv. Ví o tom, že nejí zdravě, ale prostě nemá čas. Vůbec necvičí, protože je pořád v práci.

Jaké potraviny by neměl Bogdan konzumovat?

Polotovary, jídla z konzerv, potraviny ze sáčku, špekáčky, klobásy, uzeniny, salámy, sladkosti, sušenky, bílé pečivo, vánočky, závin, cukrovinky, sladké nápoje,…

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Celozrnné pečivo a chléb, knäckerbrot, celozrnnou rýži a těstoviny, ryby, libové maso, libovou šunku, ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, vejce, luštěniny, vločky, olivový olej, vodu,…
Bogdan může i BeBe sušenky.

Jak Bogdan postupuje?

Bogdan se pravidelně stravuje a začíná se lépe cítit. Stravu odvažuje a konečně pravidelně snídá. Snídaně mu dodává energii.
Martin mu ukáže, že může cvičit za jízdy nebo když má pauzu. Venku může cvičit na bosu, kdy udržuje rovnováhu. Dále může chodit s holemi a cvičit s drobnými stroji.

Kateřina ho přišla zkontrolovat zrovna, když byl doma. Zjistila, že jí málo bílkovin, což se jí nelíbilo. Také se Bogdan přiznal, že občas vynechává jídlo. Manželka na něj prozradila, že málo cvičí. Slibuje, že to změní.

Recept zavařený guláš

Potřebujeme: 4 cibule, olej, 1 kg hovězího masa, mletá červená paprika, čerstvá paprika, rajčata, česnek, sůl, pepř, mletá chilli paprika.
Nakrájíme cibuli, kterou osmažíme oleji, přidáme nakrájené hovězí a osmahneme. Přidáme špetku papriky, nakrájenou papriku, rajčata a česnek. Zalijeme vodou a dusíme doměkka. Poté přidáme pepř, sůl a mletou chilli papriku. Chvíli ještě povaříme.
Nalijeme do suchých a čistých zavařovacích sklenic, poté je uzavřeme. Vložíme do pekáčku s vodou a 60 minut sterilujeme při 120°C v troubě. Po zchladnutí vložíme do lednice. Jíme s čerstvou přílohou.

Bohdan hodně chodí. Téměř nejezdí autem a zlepšujeme se mu fyzická kondice. Přiznává, že se mu změnil život. Jídlo si připravuje doma nebo vaří na cestách. S hubnutím je spokojený.

Výsledky

Po třech měsících Bogdan zhubl 9,5 kg, z toho tuk byl 6 kg, v pase o 6 cm a v bocích o 5 cm. Petr, Martin a Kateřina ocenili jeho snahu, i když ze začátku vůbec nevypadalo, že se bude snažit a začně zdravě jíst.
Nový komentář do diskuze: