logo

Co si dát, když máte na něco chuť?

Chuť Rady Tipy
když máte na něco chuť

Zhubněte s unikátními produkty:


Občas se stane, že každého jednou za čas honí mlsná. I když se pravidelně a dostatečně stravuje, nehladoví a ani nejí málo. Prostě má na něco chuť, chce mlsat a přesto nepřibrat. Co si tedy můžete vzít, ať se uspokojí vaše chuťové buňky? Nezapomeňte, že je nutné si vzít pouze přiměřené množství, aby se to neprojevilo negativně na váze.

Zelenina

Nejlepší variantou, když máte na něco chuť, je dát si zeleninu. Zelenina nemá téměř žádné kalorie až na některé výjimky, proto se jí nemusíte bát. Udělejte si zeleninový salát nebo jen tak přikusujte okurek nebo mrkev. Opravdu si pochutnáte a o svou štíhlou linii se bát nemusíte.

Slyšeli jste o doplňku stravy Stop Hlad na snížení chuti jídlu?

Ovoce

Pokud vás neláká zelenina, vezměte si ovoce. Ovoce sice má celkem dost kalorií a cukrů, ale pokud sníte ovoce dopoledne nebo v brzkém odpoledni, tak se vůbec nic nestane. Večer by se měla konzumace ovoce snížit, takže si vezměte málo sladké ovoce nebo malý kousek ovoce. Mezi méně sladké ovoce se dá řadit jablko, hruška nebo pomeranč a mezi hodně sladké ovoce zase banán, hrozny nebo nektarinky. Nezapomeňte, že sušené ovoce má mnohem více kalorií než čerstvé ovoce.

Už jste zkoušeli ořechové máslo s ovocem Berry Supercream?

Oříšky

Pozor, oblíbené oříšky obsahují velké množství tuku a kalorií. Ovšem v tomto případě se jedná o prospěšný tuk a k tomu navíc oříšky obsahují vitamíny a minerální látky. Nevyhýbejte se jim, ale jezte jich menší množství. Pro představu 100 g vlašských ořechů má energii 2 800 kJ (18 g bílkovin, 14 g sacharidů a 60 g tuků). Vezměte si proto několik oříšků, které vás také brzo zasytí.

miska oříšků

Semínka

Taktéž semínka obsahují plno vitamínů, minerálních látek a tuků. Nebojte se jich, ale dopřejte si opět menší množství. Dvě kávové lžičky směsi semínek vám zachutnají a již nebudete mít chutě. Pro představu 100 g dýňových semínek má 1 800 kJ (18 g bílkovin, 13 g sacharidů a 34 g tuků).

Znáte Food Blocker? Jedná se o doplněk stravy, který reguluje chuť k jídlu.

Čokoláda

Kdo by neměl rád čokoládu se zajímavou příchutí? Pokud držíte dietu, tak na čokolády s náplní zapomeňte a raději si pochutnejte na té bez plňky s vysokým obsahem kakaa. Hořká čokoláda se 70% obsahem kakaa má nízký glykemický index (to znamená, že zasytí na delší dobu) a ještě si k tomu na ní pochutnáte a není tak sladká. 100 g 70% čokolády má energetickou hodnotu průměrně 2 200 kJ (8 g bílkovin, 33 g sacharidů a 41 g tuků). Vy si ale vezměte jen jeden řádek. Vyzkoušejte lahodnou 90% čokoládu.

Ovesné sušenky

Pokud byste si dali sušenky, tak po většině budete mít brzo hlad, protože obsahují velké množství cukru a často ztuženého tuku. Dobrou variantou jsou například Emco nebo BeBe sušenky, které obsahují větší množství ovesných vloček. Vyberte si ale vždy variantu, jež obsahuje nejméně cukru a tuku a snězte jen pár sušenek.

sušenky müsli

Už jste četli o dietě KetoMix? Víte, na čem je založena?

Müsli tyčinka

Nebo můžete sáhnout po klasice - müsli tyčince. Tady je ovšem důležité vybrat si tu správnou. Zapomeňte na tyčinky s polevou. Poleva obsahuje ztužené tuky, které obsahují škodlivé tuky. Vyberte si tyčinky bez polevy. V obchodech si můžete vybrat z různých příchutí. 1 tyčinka (25 g) má energetickou hodnotu cca 420 kJ a obsahuje 1,5 bílkovin, 17 g sacharidů a 3 g tuků.

Nebo ještě lepší je proteinová tyčinka, která obsahuje vyšší množství bílkovin.

Vyzkoušejte Triple Blocker Pro. Jedná se o takový blokátor jídla.

Co si dáváte vy, když máte na něco chuť, ale nechcete přibrat?


Diskuze k článku


mňam
, 22. 3. 2013 10:19
Nový komentář do diskuze: