logo

Zlozvyky, které mohou za vaše přibírání

Rady Zajímavosti Články
mlsání

Zhubněte s unikátními produkty:


Všimli jste si, že se vám váha stále zvyšuje a nevíte, čím to je? Podívejte se na nejčastější zlozvyky, které se podílejí na postupném a jistém zvyšování váhy. Snažte se je změnit nebo počítejte s obnovou šatníku.

Které zlozvyky jsou nejčastější?

Pravidelné pití sladkých nápojů

Každý den nebo alespoň několikrát do týdne si dáte sladký nápoj? Tak to jste na nejlepší cestě, abyste si koupili delší opasek a větší oblečení. Sladké nápoje se na těle projeví velmi brzy. Pokud raději pijete ty bez cukru se sladidly, tak ani ty nejsou výhra. Umělá sladidla totiž zvyšují chuť na jídlo, takže jídla pak sníte mnohem více. Raději pijte obyčejnou vodu, neochucenou minerální vodu nebo vodu s citronem.

Jíte pozdě v noci

Pár hodin před spaním již není vhodné se moc přejídat, neboť organismus tuto potravu nespálí a naopak uloží do tukových zásob a navíc pravidelné noční hodování může způsobit i zažívací potíže. Poslední jídlo, které si dáte 2 - 3 hodiny před spaním, by mělo být spíše lehčí a menší.

Používáte velké talíře a přejídáte se

Používáte velké talíře, které vždycky co nejvíce naplníte? Co tak je vyměnit za menší? Když si na talíř naservírujete hodně jídla, všechno sníte a když si nandáte méně, méně jej také sníte. Ve výsledku jste u první verze snědli zbytečně hodně jídla a cítíte se přejedení. U druhé verze to bude tak akorát. Pamatujte na známý citát Jez do polosyta, v tomto případě se vám to bude hodit.

Jíte, když jste ve stresu nebo se nudíte

Dáte si něco sladkého nebo smaženého, když jste ve stresu nebo se nudíte? V takových situacích byste se měli vyhýbat jídlu, protože ho sníte velmi hodně. Nepříjemné stresové situace se snažte vyřešit a pokud se nudíte, tak běžte něco dělat (například uklízet). Máte-li ale opravdu hlad, dejte si zeleninový salát nebo kus ovoce. Bude se jednat o mnohem lepší variantu než zákusek, chipsy nebo hamburger.

Často a hodně konzumujete nízkotučné výrobky

Když je výrobek nízkotučný, tak to neznamená, že jej můžete pořád jíst. Pravděpodobně na oplátku obsahuje mnoho sacharidů, což není pro linii vhodné. Není nutné vyhledávat pouze nízkotučné výrobky, klidně sáhněte i po těch polotučných nebo plnotučných, ale s mírou. Tučných si dejte prostě méně a polotučné výrobky jsou takový zlatý střed, kterého se nebojte.

Máte ve stravě málo bílkovin

Neustále jíte těstoviny, pečivo nebo rýži a bílkoviny ve vašem jídelníčku se moc nenachází? To je chyba, protože organismus je potřebuje nejen pro zdravý růst a obnovu tkání, ale i na zasycení. Příjem bílkovin by se měl pohybovat mezi 20 - 25 % z celkového denního příjmu. Mezi bílkoviny patří ryby, maso, mléčné výrobky, vejce nebo výrobky ze sóji.

Spíte málo

Dospělý člověk by měl spát 7 - 8 hodin, ovšem v praxi se stává, že se pohybuje i kolem 5 hodin. Pokud spíte málo, je vyplavován stresový hormon (kortizol) a vy díky tomu, že budete ve stresu, sníte více sladkých potravin. To se následně projeví i na váze. Začněte spát delší dobu a snažte se chodit spát vždy ve stejnou dobu. Zvýší se tak produkce leptinu, který omezuje příjem potravy.

Neznáte slovo pohyb

Sport a pohyb zrovna nepatří mezi vaše hobby, co tak změnit. Začít se víc hýbat nic nestojí, můžete pravidelně chodit na delší procházky, začít běhat nebo začít jinak sportovat. Pohyb prospěje nejen při hubnutí, ale je vhodný jako prevence různých onemocnění.

Který další zlozvyk byste ještě doplnili?
Nový komentář do diskuze: