logo

Zjistěte, jak hubne postava typu hruška

Články Tipy Postava
postava typu hruška

Zhubněte s unikátními produkty:


Snažíte se zhubnout a zrovna na rizikových partiích se drží tuk zuby nehty? Možná proto, že váš typ postavy si žádá jiný způsob hubnutí. Mezi nejčastější typ postavy u žen se řadí hruška, na kterou je potřeba jít chytře se stravou i pohybem.

Postava typu hruška je podobná známé sošce Věstonické venuše, která je charakteristická znatelnými boky. Ty jsou ale příliš výrazné s ohledem na dnešní dobu a typický vzhled ženy, která je hruška.

Jak vypadá typ postavy hruška?

Hrušku poznáte celkem jednoduše: má výrazné boky, hýždě a stehna. Břicho je menší a ramena užší. Na problematických partiích se ukládá podkožní tuk, což má za následek větší celulitidu nebo vyšší šanci vzniku křečových žil, problémů s klouby nebo osteoporózy. Na rozdíl od jablka máte menší šanci na rozvoj kardiovaskulárních nemocí.

Co byste měla jíst?

Ženě, která má postavu typu hruška, svědčí zdravá strava, která je bohatá na zeleninu, ovoce, mléčné výrobky (tuk do 4 %), libové maso, ryby, vejce, celozrnné potraviny (cel. pečivo, rýže, těstoviny atd.), semínka, ořechy, zdravé oleje atd. Obecně by strava měla být zdravá a lehká.

Zkuste rovněž těstoviny bez kalorií Slim Pasta. Jsou velmi dietní.

Čeho byste se měla vyvarovat?

Nevhodné jsou potraviny, které mají vysoký glykemický index a vysoký obsah sacharidů. Omezte sladkosti, zákusky, pochutiny, pečivo, těstoviny, rýži, brambory i banány. Také nejsou vhodné smetanové výrobky, tučná masa, smažené pokrmy a alkohol. Nepřejídejte se večer a nejezte velké porce najednou.

postava hruška

Jaké je nejlepší cvičení?

Nejlepší je pro vás aerobní pohyb, to znamená pohyb v aerobním pásmu (pohyb při vyšší tepové frekvenci a při střední intenzitě) po dobu alespoň 45 minut. Mezi vhodná cvičení patří běh, rychlá chůze, indiánský běh, tanec, aerobic, plavání, jízda na kole atd. Při tomto cvičení se spaluje tuk asi po 25 minutách. Snažte se cvičit dvakrát či třikrát týdně po dobu 45 - 60 minut, což je při hubnutí ideální.

Dále se také nesmí zapomenout na posilování. Je vhodné posilovat celé tělo, ale s důrazem na posilování horní části těla, protože spodní část postavy hrušky je výrazná. Nezapomínejte cvičit cviky na záda, střed těla, ramena a paže. Zdůrazní se tak tato polovina, která s ohledem na spodní část těla vypadá mnohem menší.

Co naopak v cvičení nedělat?

Vyhněte se výraznému posilování spodní poloviny těla, protože zrovna u vás se tam snadno vytvoří svaly, které akorát zvýrazní silnější partie. Nejsou pro vás vhodná silová cvičení a nadměrné posilování hýždí a stehen. Také by mezi cviky, které byste měla spíše vynechat, řadí dřepy, výpady, vzpírání, veslování nebo spinning.

Pokud by vám v těchto partiích narostly svaly, partie se zvýrazní. Svaly budou ukryty pod tukem, jenž tam stále zůstane. Stehna, hýždě i boky budou vypadat mnohem větší, což by vás určitě nepotěšilo.

Jak se hrušce hubne?

Ženy, které mají postavu typu hruška, většinou hubnou pomaleji než ostatní typy. Často brzy zhubnou v obličeji a prsech, až poté přicházejí na řadu problematické partie. Ty však hubnou velmi pomalu, proto je nutné propojit vyvážený jídelníček a dostatek vhodného pohybu, abyste zhubla alespoň trošku. Nutné je při hubnutí vytrvat a nevzdávat se.

Jedna malá výhoda na závěr

Pokud máte silnější boky a větší zadek, nemusíte se tím až tak moc trápit. Tento typ postavy působí velmi žensky a značí plodnost, proto ho muži zajisté uvítají. Samozřejmě nadváha či obezita nikoho nepotěší.

Máte nějakou radu, jak můžete snadno zhubnout, když máte postavu typu hruška?


Nový komentář do diskuze: