logo

Jak konečně zhubnout? Mrkněte na postup

Zhubněte Tipy Články
hubne a jí zdravě

Zhubněte s unikátními produkty:


Snažíte se už delší dobu zhubnout a místo toho, aby váha ukazovala méně, stále přibíráte? Co tak se vykašlat a pochybné diety, hladovky a opravdu začít hubnout? Nemusíte hledat výživové poradce, kteří sotva něco o hubnutí vědí, zato umějí nabídnout přípravky na hubnutí, které jsou dle jejich slov zaručeně funkční. Zjistěte, co proto musíte udělat a začněte hubnout dnes a sami!

Mnoho lidí se domnívá, že jsou tlustí, protože to mají prostě v genech. Maminka, otec i babička jsou tlustí, takže s tím nic nenadělají, protože jsou také tlustí. To je ovšem jen fáma, protože tloušťka se dědí jen v minimech případů. Většinou se jedná o nezdravé stravování, které se dané osoby se naučily napříč generacemi. Nic jiného v tom není nutné hledat.

Zjistěte, jaké jsou příčiny nadváhy a obezity

Jak je možné zhubnout?

Zhubnout můžete pouze v případě, že budete mít dostatečný pohyb a budete se správně a pravidelně stravovat. Pokud ty dvě věci spojíte a k tomu je nutná i větší dávka vůle a vytrvalosti, můžete se těšit na postupné a zdravé hubnutí. Nevěříte-li, vyzkoušejte si to.

Víte, jak zhubnout bez diet a jojo efektu?

Zaměřte se na vhodné stravování, připojte k tomu pravidelnou sportovní aktivitu a uvidíte, že uvidíte brzy první výsledky. A má to tu výhodu, že si nemusíte kupovat super přípravky na hubnutí nebo chodit za výživovým poradcem, kde necháte několik tisíc korun. Stačí si jen kupovat potraviny, které jsou normálně dostupné v obchodech a cvičit.

Stravování v bodech

Jezte zdravě a vyváženě
Stravujte se pravidelně
Nezapomeňte ani dostatečný pitný režim
Vyhýbejte se nevhodným potravinám a pokrmům
Dietní jídelníček na týden a zdarma

zdravé jídlo

Jezte zdravě a vyváženě

Vyvážená a zdravá strava je velmi důležitá, protože má vliv na to, co se v těle zpracuje. Začněte jíst více celozrnných výrobků (ne obarvených), do stravy zařaďte libové maso (kuřecí, libové hovězí, krůtí, králičí atd.), vsaďte na ryby (mořské i sladkovodní), jezte kysané mléčné výrobky, nezapomínejte na zeleninu a ovoce, dopřejte si luštěniny a obilniny, nezapomeňte ani na ořechy, semena a kvalitní olivový olej.

Stravujte se pravidelně

Možná to zní neuvěřitelně, ale pravidelná strava má významný vliv nejen při hubnutí, ale při udržování váhy. Jakmile začnete jíst nepravidelně nebo budete vynechávat porce, váha půjde nahoru. Z toho jasně vyplývá, že je nutné se stravovat pravidelně a to rovnou v několika menších porcích za den. Optimální je jíst 5x denně, klidně i 6x, což vychází jíst cca co 3 hodiny.

Nezapomeňte ani dostatečný pitný režim

Taktéž dostatečný pitný režim je velmi důležitý. Vypijte každý den alespoň 2 litry neslazených tekutin. Může to být voda z vodovodu, minerální voda, čaj nebo občas voda s citronem. Moc není vhodné pít light limonády, protože obsahují sladidla, která zvyšují chuť k jídlu.

Vyhýbejte se nevhodným potravinám a pokrmům

Na druhou stranu omezte tyto potraviny: tučné uzeniny, tučná masa, sladkosti, zákusky, sladké pečivo, bílé pečivo, tučné mléčné výrobky, pochutiny, polotovary, pokrmy z rychlého občerstvení atd. Těmto potravinám se vyhýbejte, obsahují buď hodně tuků, nebo cukrů. V některých případech i obojí. Raději se zaměřte na zdravé potraviny, které jsou uvedeny nahoře. K tomu nezapomínejte na tučné a mastné pokrmy, které jsou charakteristické pro českou kuchyni.

Cvičení v bodech

Choďte a choďte
Najděte si oblíbené cvičení
Posilování je také důležité
Jak dlouho cvičit, ať se spalují tuky?

chůze a hubnutí

Choďte a choďte

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb, kterého ale máme méně a méně. I když to tak nevypadá, tak rázná chůze, která trvá denně několik desítek minut, má významný vliv na hubnutí. Choďte každý den alespoň půlhodiny rychlou chůzí. Omezte jízdu autem nebo autobusem a raději běžte pěšky. Vyplatí se vám to.

Najděte si oblíbené cvičení

K chůzi připojte i další cvičení. K tomu, aby se pálily tukové zásoby je potřeba, abyste cvičili alespoň 45 minut aerobní cvičení. Vhodná je jízda na eliptickém či veslovacím trenažéru, orbitreku, kole, běh, tanec, skupinová cvičení atd. Zkuste takto cvičit dvakrát týdně.

Posilování je také důležité

Ač to tak nevypadá, tak posilování je také velmi důležité. Díky pravidelnému posilování si vytvarujete postavu a nebude vypadat jako rosol. Posilujte doma nebo v posilovně dvakrát týdně celé tělo. Můžete cvičit i pilates nebo kalanetiku, které taktéž posílí tělo.

Myslíte, že teď už dokážete zhubnout?


Nový komentář do diskuze: