logo

Jak se donutit zhubnout? Rady pro lenochy

Rady Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Nedokážete se donutit k hubnutí, i když byste si přáli zhubnout? Není potom důvod to odkládat na pondělí nebo až na příští měsíc, jinak se k hubnutí nikdy nedokopete. Nejdůležitější je začít hned a přestat se vymlouvat. Uvidíte, že to půjde.

Člověk je tvor lenivý a pohodlný, proto je nutné přesvědčit sám sebe, že je potřeba začít a také vydržet. Pokud se někdo nemůže dlouhou dobu přinutit k hubnutí, možná ve výsledku ani nechce zhubnout, vyhovuje mu současná váha a celou dobu tvrdí, že začíná hubnout jen proto, aby byl zajímavý nebo aby si sám něco namlouval. Možná by stálo za to uvědomit si, co vlastně chcete.

Začněte hned a neodkládejte to

Ideální je, ať s hubnutím začnete hned. Není rozumné si říkat, že začnete tradičně v pondělí, po oslavě, další měsíc atd. Neustále budete mít nový důvod, proč ještě nemůžete hubnout, přitom i při hubnutí můžete slavit nebo někam jít.

Nadbytečných kilogramů se zbavíte pouze cvičením a vhodným stravováním, to znamená, že můžete se změnou začít prakticky kdykoli. Už jen to, že se vyhnete mlsání, přejídání se, nepravidelnosti ve stravě nebo se budete častěji hýbat je velkým krokem, který může být považován za velmi dobrý začátek.

Dejte si cíl, za kterým půjdete

Chcete zhubnout 5, 10, 20 nebo 30 kilogramů nebo chcete zpevnit zadek či břicho? Dejte si to jako cíl, který budete následovat a který vás bude motivovat k tomu, ať si ho splníte.

Pro začátek si dejte menší úkol, který splníte dřív než ten, který bude trvat i několik měsíců. Jako malý cíl, který vás může dál přimět k hubnutí, může sloužit také to, že se začnete věnovat pohybu nebo přestanete jíst sladkosti a pochutiny nebo že zhubnete jeden či dvě kila.

Nechtějte hned zázraky

Častou chybou těch, kteří chtějí zhubnout, je ta, že si myslí, že zhubnou rychle. Sáhnou proto po nějaké nezdravé dietě nebo zázračných prášcích, ale se zlou se potážou. Po skončení nezdravé diety opět přiberou shozená kila a zázračné prášky pomohou jen vyprázdnit peněženku.

Pravděpodobně jste přibírali několik let nebo měsíců, musíte tudíž počítat, že i hubnutí bude trvat delší dobu. Při zdravém shazování nadbytečných zásob se doporučuje za týden zhubnout 0,5 - 1 kg, z čehož si můžete vypočítat, jak dlouho vám bude tento proces trvat. Zhubnutí několika kilogramů je složitější než hubnutí mnoha kil, proto může trvat déle.

Odměňte se za úsilí

Abyste měli něco, co vás může donutit k hubnutí, slibte si odměnu. Pokud se vydržíte zdravě stravovat a hýbat se po dobu jednoho měsíce, odměňte se. Můžete si jako odměnu koupit oblečení, kosmetiku, elektroniku, zajet se někam podívat atd. Vyberte si něco, co vás potěší a bude dál motivovat v tom, ať i nadále se snažíte se sebou něco dělat.

Ale pokud vaše hubnutí nebude podle vašich představ, budete jíst nezdravá jídla, neustále mlsat a budete málo cvičit, rozhodně si žádnou odměnu nezasloužíte. V takovémto případě by ztrácela zcela smysl a vám by vůbec nepomohla.

Jediným řešením je trvalá změna

Hubnutí není o tom, že se budete dva měsíce omezovat, budete počítat kalorie, myslet na to, co smíte a jak přežít to divné a nechutné jídlo, ale o tom, že změníte své návyky. K tomu také přidejte pravidelný pohyb, který je důležitý nejen kvůli hubnutí, ale také kvůli zdraví. Nejlepší je sestavit si dietní plán a podle něj se řídit.

Z potravin si vybírejte převážně zdravé potraviny a nezdravé omezte. Mezi ty, které byste měli omezit patří: sladkosti, pochutiny, sladké pečivo, ztužené tuky, polotovary, tučné potraviny atd. Ze zdravých vsaďte na zeleninu, ovoce, libové maso, ryby, mléčné výrobky, celozrnný chléb a pečivo, obiloviny, oleje, semínka, ořechy atd.

Dále je nutno připomenout, že byste měli jíst pravidelně v pravidelných intervalech, pít neslazené tekutiny, nezapomínat na fyzickou aktivitu a nestresovat se.
Diskuze k článku


Ahoj vážení , tak jsem se ted vážila 82,2!!A DOST!!Najíždím tímto na hubnutí ,mám velkou motivaci-strach z nemoci.Tak kdo se přidá ,dámy?Můžeme se vzájemně podporovat..Hezký den..Eva
evženie, 11. 4. 2016 13:24
Zdravím, taky už mám dost své váhy!!! Sháním parťačku, se kterou bychom do toho šly společně, vzájemně se podporovaly, radily si atd... Přidá se někdo? Případně bychom si mohly psát přes e-mail, abychom tu nezaplňovaly komenty.
Kristýna, 13. 4. 2016 7:15
Zdravím,Kristýno.Ano,je dobré mít spolubojovnice proti obezitě.Jak je v nadpisu uvedeno ,nebýt líný..Tak mne můžete kontaktovat na emailu Eva
evženie, 14. 4. 2016 14:09
Tak Vás zdravím a souhlasím Kristýno.. Eva
evženie, 14. 4. 2016 14:37
Dobrý den také chci zhubnout mám morbidní obezitu a přidala se nemoc nevím jak na to zkouším to dobrých 20 let
marie, 16. 4. 2016 9:50
Marie téměř vše se dá změnit,když se chce...Co začít léčebnou?Eva
evženie, 16. 4. 2016 12:40
Dobrý den,také chci zhubnout,stačí mě 5 kg,ale nějak to nejde.Měřím 176 cm a mám 84 kg.Ráda bych si také dopisovala s nějakou partačkou,která se také snaží.Je jaro,tak si myslím.že nám to půjde lépe,musíme se snažit a určitě dosáhneme dobrých výsledků.Jaru zdar a hubnutí zvlášt,uvidíte ženy,že to dokážeme,nejdůležitější je se správně na sebe naštvat a začít!!!!
Marie 128, 17. 4. 2016 12:11
Ještě bych chtěla podotknout,neutrácejte za žádné prášky na hubnutí,mám je odzkoušené,možná že po nich 2-3 kg zhubnete,ale velice brzy je naberete,chce to hlavně málo a často jíst a hodně se hýbat,já jsem si třeba koupila obruč hula hula a začínam cvičit!!
Marie 128, 17. 4. 2016 12:16
Správné návyky v jídle,to je důležité a stále nekončící proces.Pohyb ,je důležitý ,jak Marie zdůraznujete.Naštvat se zdravě.. Já chci zhubnout 10kg.. Také bych si ráda dopisovala...(?) Eva.
evženie, 17. 4. 2016 16:44
Zdravim ;) dopisovat si budu moc rada, aspon nas na boj s kily bude vic. Ja bych potřebovala shodit 30kg.
Kristyna, 19. 4. 2016 18:17
Také zdravím, potřebovala bych zhubnout,asi jako každá zde :-)stačilo by mi 8-10kg,ale nějak mi to nejde,budu si moc ráda s Vámi dopisovat a dělit se o zkušenosti a rady,zatím přeji hezký večer. Ivča
Ivča, 19. 4. 2016 19:48
Tak ,děvčata ,mé zkušenosti.-já jsem zjistila u sebe,že za usazováním tuků i zdravotní problémy je u mne zodpovědný lepek.Mám již vyzkoušeno,že nesmím jakákoliv moučná jídla .Prakticky mi vyhovuje i ketonová dieta.Již jsem tímto způsobem zhubla a držela jsem si to deset let.Pak jsem všechny zásady (před rokem )porušila a nabrala 10kg.Tak ted začínám znova ,zpočátku musím vše kalorické omezit,maso dělat nasucho,přílohy zeleniny.Rozhodně je možné tak bohatě jíst,a přitom nekaloricky.Dále je nezbytný pohyb-já dělám rozcvičky denně,ale je třeba přidat fyzicky náročnější cvičení-nemohu běhat,na kole,kvůli páteři,pro mne je vhodné plavání,mám vyzkoušené.Kdo z Vás má možnost tak chodit třeba na aerobic.. Podstatné je chtít,nikdo a žádné přípravky to za nás neudělají..Tak už do toho pojdte,pište ,radte...Eva
evženie, 20. 4. 2016 3:57
Psala jsem áno komentář,kdy se prosím zobrazí???
evženie, 20. 4. 2016 8:13
vždyť tu je, ten tvůj komentář
pepča, 20. 4. 2016 22:27
Zdrávím vás všechny,co chcete zhubnout,také jsem před rokem začala bojovat s moji váhou.Ze začátku to byla na konci ledna 2015 velká zátěž,začala jsem cvičit,první dva měsíce každý den a to i když směnuji,začala jsem zdravěji jíst občas jsem si i dala něco dobrého.Do konce května jsem vážila z 84 kilo 71 kilo,pak přišlo léto a pak vánoce a já přestala cvičit a přestala jsem zdravěji jíst,tak jsem nakonci února letos měla 74 kilo a od února opět jsem začala 3krat tydně cvičit nebo aspon chodit rychlou chůzi 8 km a změnila jsem jídelníček a dnes vážím 69kg ale tím nekončím chtěla bych do vánoc mít 62 kg.Jak říkám všechno jde,jen když se chce,když jsem to zvladla já,tak už to dáte i vy.Nejhorší pro mě bylo začít s pohybem,několik let před tím jsem necvičila,byla jsem lenivá a dnes mě to baví.
Pavluša, 1. 5. 2016 8:36
ahojte holki chtela bich taki zhubnnout mam 97kilo a skusila jsem vse a ne a ne zhubnout spis jsem jeste vic nabrala jsem stoho nestastna nevimjak nato mam jit :( :(
maruska, 8. 5. 2016 21:43
Ahoj spolubojovnice, jdu do toho....máte někdo zkušenosti s knihou domácí krabičková dieta? Mám 85 kg, je mi 53 let a chci si život ještě užívat a cítit se dobře.....Ráda se budu dělit o rady.....zatím všem přeji krásný den Soňa
Soňa, 10. 5. 2016 11:14
Ahoj, Pavluša, vieš nám poradiť nejaký jedálníček alebo Tvoj systém v jedení? Ako pravidelne ješ a čo približne? Ďakujem krásny za odpoveď
Janulka, 12. 5. 2016 12:23
Ahoj Janulko,ráno k snídani asi 15 minut po probuzení si dám snídani 70g žitného chleba,s 50g lučiny nebo nějakého taveného syra do 30 procent a dám si na to šunku 50g s hodně procenty masa,vše si ted hlídám co potraviny obsahují.pak kolem deváté hodiny si dám bud bud ovoce 150g nebo jogurt do 3%tuků oběd třeba můžeš 100g těstivin rýže vařené nebo luštěnin,50g houskového knedliku 160g bramborové kaše nebo 120g brambor,já moc knedlíky nejim,a k tomu si dám bud kuřecí maso nebo ryby a to můžeš 150g zeleninu k tomu 200 g odpolední svačině si dám opět jogurt do 3=tuků nebo jiný mléčny napoj ale 200ml a k večeři si hodně dělám zeleninové salaty nebo mužeš můžeš 90g masa většinou si dávám kuřecí můžeš i 100g brambor nebo 65g žitného chleba a pak večer si dám zeleninu,pokud budeš mít na něco chut nebo hlad tak si dej zeleninu,občas si dám i něco dobrého,Pavluša
Pavluša, 14. 5. 2016 6:03
Milá Pavluško, ďakujem veľmi pekne, držím prsty, nech sa Ti darí aj naďalej, ja sa určite pripojím
Janulka, 15. 5. 2016 6:41
Holky rada bych zhubla potřebovala bych partaka na vzájemné hecnuti.za rok jsem přibrala 25 kg.našel by se někdo kdo by šel do toho se mnou?
Janca, 27. 6. 2016 15:30
pro janča,ja se hlasim,jako partak,
marcela, 7. 7. 2016 13:19
ja se hlasim Janco
marcela, 7. 7. 2016 13:19
Nový komentář do diskuze: