logo

Jak začít s hubnutím a konečně zhubnout?

Rady Tipy Zhubněte Články Jak na to
hubnuti a cviceni

Zhubněte s unikátními produkty:


Mnoho lidí si určitě již kladlo otázku, jak začít s hubnutím. Hubnutí není až tak složité. Stačí pečlivě dodržovat několik zásad a brzy můžete vidět první výsledky. Dodržujte tyto zásady a brzo se vám může splnit váš sen.

Co dělat pro hubnutí?

Není vůbec nutné vymýšlet různé věděcké teorie, stačí se jen podívat na několik základních poznatků. Jedná se o velmi jednoduché zásady, které byste měli dodržovat nejen kvůli hubnutí, ale i kvůli vašemu zdraví. Pomohou vám.

  • Správně a pravidelně jezte
  • Cvičte
  • Nestresujte se
  • Mějte trpělivost

Správně a pravidelně jezte

Zamyslete se nad tím, co a jak jíte. Jíte ve spěchu? Nepravidelně? Málo? Hodně? Hladovíte?
Měli byste jíst pravidelně v přiměřených porcích a vyhýbat se nevhodným potravinám (tučné a sladké potraviny, sladké nápoje, tučné a smažené pokrmy,...).

Ráno snídejte více a večer si naopak dejte menší přílohu a více bílkovin. Vybírejte si méně tučné potraviny, nejezte mnoho sacharidů (pečivo, chleba, rýže, brambory, těstoviny), ale nevynechávejte je. Naopak zvětšete množství bílkovin (maso, ryby, bílek, mléčné výrobky,..). Nejlépe byste měli mít příjem v poměru: cca 50 % sacharidů, 25 % bílkovin a 25 % tuků.

Znáte těstoviny Slim Pasta? Jsou zcela bez kalorií.

Jak už bylo zmíněno, tak je velice důležitá pravidelnost. Ráno se nasnídejte, poté svačte, obědvejte, svačte, večeřte a případně si dejte druhou večeři. Jezte co 2,5 - 3 hodiny. K tomu vypijte alespoň 2 litry neslazených tekutin.

Cvičte

Zhubnout bez pohybu téměř nejde. Nemusíte chodit do fitness centra, můžete klidně cvičit doma nebo venku. Důležité je však cvičit alespoň 2 - 3x týdně po dobu jedné hodiny. Vyberte si, co vás baví (běh, rychlá chůze, aerobic, spinning,...) a začněte s cvičením. Určitě si najdete během týdne tři hodiny. Začněte postupně a bez nucení.

Nestresujte se!

Pokud se budete stresovat, že nemůžete zhubnout, tak se vám bude i mnoho hůř hubnout. Mějte dobrou náladu bez výčitek a nářků. Hubnutí vám půjde mnohem lépe, protože se budete i lépe cítit.

Mějte trpělivost

Kilogramy jste nabírali několik měsíců nebo roků, proto je nemůžete zhubnout za dva týdny nebo dokonce za několik dnů. Při správném hubnutí zhubnete maximálně 1 kg týdně, počítejte spíše 0,5 kg. Možná namítnete, že můžete držet nějakou dietu, ale u diet je efekt často jen dočasný.

Podívejte se i na další články:
Zhubněte zdravým způsobem
Sestavte si jídelníček


Diskuze k článku


To se vám to tady píše. Mám doma děti, ty pořád chtějí nějakou buchtu, bábovku, pizzu a kdo tomu má furt odolávat.
Možná to je moje chyba, ale prostě silná vůle chybí.
agim, 29. 8. 2012 22:14
To je pravda, sama bych si něco takového nedělala, ale když už to dělám pro ostatní, tak to je těžké ani neochutnat. Děti donutit jíst zdravě nemůžu....
Moo, 30. 8. 2012 7:41
Nemůžete donutit jíst zdravě? A proč? Pardon, ale toto je Váš velký omyl. Stanovte pro děti pravidla, kdy a kolik sladkého či nezdravého jídla mohou sníst. Vařte, dělejte zdravá jídla rafinovaně. Není to tak těžké. Je to vše v hlavě člověka, jde jen o to se odhodlat, začít a vydržet. Tak hodně štěstí, ať děláte jak chcete. ;-)
Simča, 2. 9. 2012 15:23
mě tohle třeba pomohlo děkuju za tenhle web
Oliverka, 30. 9. 2012 16:46
taky mam dve deti,ale jde to dohromady,varim zdrave a detem to chutna a budou mit od mala spravne navyky,dokonce je bavi semnou cvicit,tak to nevzdavejte:)
aninka, 1. 1. 2013 19:31
Také mám dvě děti a peču, mlsám, ale zdravě. Peču z žitné mouky nebo celozrnné a používám ovesné vločky. Třeba dezert místo piškotů použiju vločky a hodně ovoce. To je dobrota.
Pavlína, 10. 5. 2013 14:07
To se vám to tady mluví, ale ne každý má peníze na to, aby jedl každý den maso,ryby , zeleninu atd....A velmi silně pochybuji, že z pravidelného pojídání chleba zhubnu. Choďte se procházet, nebo běhat v deštivém období ... V dnešní době už se nedá bez peněz ani zhubnout.
Anonym, 27. 12. 2015 14:55
Anonym: tak kdyz nemas penize , tak proste nezer a uvidis , jak rychle zhubnes a zacvicit si muzes taky doma, kdyz u vas teda furt prsi
L, 19. 1. 2016 20:56
Nový komentář do diskuze: