logo

Jste to, co jíte 17.5.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V tomto díle pořadu Jste to, co jíte, který se vysílá 17.5.2012 na TV Prima family, uvidíme manžele Matoušovy.

Paní Jana Matoušová (35) váží 150 kg a měří 176 cm a pan Michal Matouš (44) 210 kg a měří 178 cm. Díky váze mají zdravotní a psychické problémy. Jana dost často pláče kvůli tomu, jak dopadli. Mají strach, že je všichni budou pomlouvat, tak raději už ani nikam nechodí.

Po svatbě přibral každý z nich přes třicet kilogramů za pouhý rok. Pak zkoušeli různé diety, které nepomohly. Chtějí zhubnout, aby mohli mít dítě a neměli zdravotní potíže.

Jedí pouze jednou denně a to povětšinou tučná, levná a nezdravá jídla. Dokáží se změnit? Budou se pravidelně stravovat a zhubnou? Uvidíme, jestli jim doktorka Cajthamlová a inženýr Havlíček pomohou.

Vysoká váha omezuje Michala už i v pohybu. Špatně se mu chodí a následně sotva popadá dech. Oba dva vůbec nesportují a jen jezdí autem. Vysoká váha se jim vůbec nelíbí a jsou rozhodnutí něco s tím dělat. Morbidní obezita je velkým problémem, který ohrožuje zdraví.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

salámy, párky, paštiky, uzeniny, margaríny, sladké pečivo, sladkosti, chipsy, polotovary, alkohol, sladké limonády,...

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček

Celozrnnou rýži, celozrnný chléb, těstoviny, brambory, libové maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, libovou šunku, zeleninu, ovoce, luštěniny, jáhly, vločky, pohanku, olivový olej, vodu,…

Jak manželé postupují?

Pravidelně cvičí na speciálním rotopedu, který je určen pro osoby s vyšší hmotností. Také chodí na pravidelné procházky.
Oba dva jedí pětkrát denně. Už se večer nepřejídají nebo naopak vynechávají přílohy a hladoví. Naopak na večeři jedí pokrm s přílohou.
Dávají si pozor na to, co jedí a jsou rozhodnuti, že zhubnou.

Jelení ragú

Ingredience: jelení plec, mrkev, cibule, řapíkatý celer, červené víno, drcená rajčata, bobkový list, tymián, olivový olej, máslo, pepř, sůl
Postup: Maso pořádně odblaníme, které osolíme a opepříme, zeleninu nakrájíme.
Osmažíme nakrájenou zeleninu i s bylinkami. Maso osmažíme na oleji, přidáme červené víno a necháme trošku odpařit. Přidáme drcená rajčata a zeleninu s bylinkami. Dusíme asi 90 minut.
Jako přílohu zvolíme celozrnný chléb, který připravíme jako topinky. Jelení ragú podáváme s topinkami.

Výsledky

Za tři měsíce Michal zhubl 27,3 kg (z toho 23 kg tuku), přes břicho 14 cm a přes boky 15 cm. Jana zhubla 15 kg (11,5 kg tuku), přes břicho 13 cm a 7 cm přes boky.
Navíc oba dva mají lepší náladu a cítí se lépe. Ujdou mnohem víc než předtím a chtějí nadále pokračovat v hubnutí.
Nový komentář do diskuze: