logo

Účinné cviky na madla lásky

Cviky Články Video Cvičení
madla lásky

Zhubněte s unikátními produkty:


Často, hlavně v létě, vídáme u žen na ulicích, jak z bokovek, sukní a kraťasů těsně nad jejich koncem vystupuje nepěkná vrstva tuku. Všichni určitě víte, o čem se mluví. Těmto špíčkům se říká madla lásky, bochánky na dolních zádech, držadla nebo držátka lásky, špeky vykukující z bokovek, atp. Možná i vás trápí tento problém. Pojďme se podívat, jak se jich zbavit.

Na těle se tuk usazuje různě, velké množství můžeme najít na břichu, zadku, stehnech nebo i na zádech. Právě na bocích a zádech, přesněji v dolní části zad, tam, kde je z druhé strany břicho, najdeme oblast, která je označována jako madla lásky. V této oblasti se často usazuje tuk a to jak ženám, tak i mužům, z velké části za to může móda a částečně i zakřivená páteř a sedavý způsob života. Jedná se o módu, při které se sotva zakryje břicho a záda a právě díky ní se ženy často potýkají s onemocněním ledvin nebo zánětem močových cest.

Proč tam tyto bochánky vznikají?

Jednoduše se dá říct, že za ně může nejnovější módní trendy. S oblibou se nosí bokové kalhoty a sukně, krátká trička, krátké bundy a záda jsou volná a nechráněná před zimou. Právě z tohoto důvodu se musí tělo chránit před chladem a začne se tam postupně tvořit tuková vrstva. Jedná se vlastně o obrannou a ochrannou reakci organismu, v této oblasti se nacházejí ledviny, které jsou citlivé na chlad, proto je třeba je chránit. Na přední straně se zase nacházejí důležité orgány, proto i pneumatika na břiše se může zvětšovat.

Jak se madel lásky zbavit?

V první řadě je nutné začít se pořádně oblékat, zapomenout na holá záda nebo boky, ale poctivě nosit košilku či nátělník. Dále je nutné začít posilovat zádové svalstvo, zaměřit na správné držení těla a častěji se hýbat místo neustálého sezení. Na madla lásky pomáhá i cvičení pilates a kalanetika, které posilují střed těla, záda i břicho.

Cviky na madla lásky

Pomocí správných cviků problémovou oblast více posílíte a následně se může i zmenšit. Pokud chcete ale danou oblast cíleně zhubnout, tak to možné není, neboť nelze zhubnout na vybrané oblasti těla. Pokud jste ale štíhlí a trápí vás pouze špeky nad zadkem, pomůže vám i posilování, připojení vhodného pohybu a stravování.

Cvičení s obručí

Výborně na zádové svalstvo, boky a břišní svalstvo funguje kroužení s obručí. Jedná se o klasické kroužení, které jako malá dělala snad každá holka. V obchodech si můžete koupit buď klasickou lehkou obruč za pár korun, nebo pevnou obruč Hula Hoop za pár stovek. Deset minut kroužení pětkrát týdně se brzy projeví ztrátou špíčků nad zadkem.

hula hoop

Účinné břišní tance

Břišní a orientální tance mají dobrý vliv nejen na oblast nad zadkem, ale i na břicho a zadek. Díky neustálým pohybům se tato oblast procvičuje a posiluje, což se na vás pozitivně projeví již po několika měsících. Navíc má tanec mnoho pozitivních účinků na zdraví a formuje téměř celou postavu.

Úklony do stran s pomůckou

Klasické úklony do stran s tyčí mají velmi dobrý vliv na madla. Během toho cvičení se posilují dolní záda.
Postavte se rovně, mírně rozkročte nohy a ruce dejte nahoru a napněte společně s pomůckou. Můžete držet tyč, posilovací gumu nebo jen ručník. Poté dělejte úklony na jednu a pak na druhou stranu, 20 opakování po třech sériích.
Následně můžete úklony měnit co jeden úklon. Opět 20 opakování a 3 série.
Úklon dozadu - opět v napnutých rukou držíte tyč a otočíte se o 45°C dozadu a zpátky. Na každou stranu cvičte 20 opakování a 3 série.

Krouživá rotana

I stará známá rotana funguje na madýlka lásky. Stačí jen pravidelně na rotaně cvičit každý druhý den po dvaceti minutách a brzy uvidíte změnu. Rotanu koupíte za cca dvě stě korun.

Pilates a kalanetika

Cvičení pilates a kalanetika kompletně zpevní a vytvarují tělo. Cviky jsou na zpevnění a vytvarování těla včetně bochánků lásky ideální. První výsledky jsou znatelné již po několika hodinách cvičení.

Deska na stranu se zdviháním nohy

Na podložce uděláme cvičení „deska” (prkno, plank). To znamená, opřeme ruce a nohy o podložku, jako bychom chtěli udělat klik, ten ale neuděláme. Ruce jsou napnuté a nohy propnuté. Poté se z této pozice se přesuneme na bok a celé tělo je opřené o levou ruku a levou nohu, pravou ruku mějte narovnanou směrem vzhůru. Následně se pohybujte směrem dolů, jak můžete vidět na videu 10x na každou stranu. Opakujte třikrát. Tělo při celém cviku by mělo být zpevněné a cvik prováděný poctivě.

Deska s twistem

Opět uděláme cvik deska a nohy narovnáme a zapřeme o chodidla. Pravou nohu postupně pokrčíme a směřujeme k levému rameni. Poté pokračujeme opačnou nohou. Cvičíme 10x na každou stranu a sérii opakujeme třikrát.

Další posilování zad

Obecně byste měli posilovat celé tělo, hlavně záda. Můžete je posilovat jak v posilovně na strojích, tak i doma na podložce pomocí známých cviků. Můžete cvičit i klasická rehabilitační cvičení, cviky na míči, bosu nebo kliky.

Pořád choďte a choďte

I obyčejná chůze má vliv na pneumatiku nad zadkem. Choďte svižnou chůzí alespoň 30 minut každý druhý den. Mnohem lepší je, pokud ruce zapřete o hole (nordic walking), ale i bez nich se jedná o skvělý druh pohybu. Spálíte nejen tuky, ale můžete si i vytvarovat danou problémovou oblast. Výborný je i jogging nebo běh.

Nezapomínejte na stravování

Tak jako je důležité cvičení, tak je důležité i správné stravování. Měli byste začít jíst pravidelně v přiměřených porcích a naopak přestat jíst nevhodné potraviny. Mezi ně se řadí pamlsky, pochutiny, bílé pečivo, polotovary, tučné, smažené a sladké pokrmy. Vhodnější je jíst více celozrnných potravin, obilovin, zeleniny, libového masa, mléčných výrobků, oříšků, semínek, olejů a ovoce. Neměli byste přejídat a hladovět, ale naopak je opravdu doporučováno vždy snídat, obědvat, večeřet a dvakrát denně svačit. Taktéž nezapomeňte na dostatečný pitný režim.

Máte nějaký tip, jak se zbavit madel lásky nebo naopak s nimi dlouhou dobu bojujete?
Diskuze k článku


Souhlasím, že to vypadá fakt směšně, když patnáctileté slečny mají bokovky a z nich jim čouhaj špeky. Nevím, jestli by nebylo třeba jim pořídit domů větší zrcadlo, ať si toho všimnou.
Alka, 7. 4. 2014 17:50
Přesně Alka! :)
Nikola, 8. 4. 2014 12:53
Myslím si, že je chybné označovat módu za příčinu madel lásky. Já sama osobně je mám, a to jsem nikdy nenosila (ani nenosím) bokovky, krátká trička atd. Spíš naopak, teple jsem se oblékala a stejně tam jsou. Ovšem souhlasím, že to vypadá hrozně, některá děvčata (ale i chlapci, muži) nemají soudnost...
Meg, 10. 4. 2014 14:17
Ledviny jsou v úrovni Th12-L2.
Jana, 7. 5. 2014 14:15
Bokovky nenosim,přes kalhoty mam vždy dlouhý triko a mam je stejně...tak se mi nesnažte namluvit, že za to můžou bokovky
Denn, 16. 7. 2014 21:54
Také nesdílím názor, že za to může móda. Ja osobně bohužel mám madla lásky a rozhodně nenosím krátké trička nebo bokovky. Nesnaším, kdyby mi jen trochu mělo táhnout na záda a bokovky mi nesluší.
Verca, 5. 8. 2014 5:11
Může za halvně strava a nedostatek pohybu, mám mini madýlka a když jím normálně, tak nemám nic. Neznám nic odpudivějšího, než když si ženské koupí bokové kalhoty a mají madla. Nelíbí se mi to hlavně u mladších a středního věku. Dá se to ovlivnit a když vědí, že s tím mají problém, mají se dle toho oblékat.
Monika, 24. 10. 2014 6:46
Já bohužel taky madla mám.A dost velké :( a košilku nosím v podstatě pořád.Představa,že mi koukají záda mě děsí.Nemám to ráda.Nevím jak se jich mám zbavit.Stydím se za ně :(
Pepepe, 27. 12. 2014 16:07
Tak by to chtělo cvičit holky
kubee, 23. 1. 2015 0:07
Určitě za to může i móda...když jsem nosila kalhoty s vyšším pasem, žádná madla jsem neměla. Před pár lety jsem si všimla, že mi nenápadně rostou a začínají opravdu přesně tam, kde mi končí většina riflí... :-(
Olga, 8. 9. 2015 7:15
Holky trápí mě také. Poctive cvičím, stravu mám v pohodě. Nejsem rozkydla a drží mi tam jak klíště. Začala jsem saunovat a štípat se lehce v tukovych partiich. No budu zvědavá na výsledek. Chodila jsem az do nedávna cca 13km denně ostrou chůzí. Chodím i na dále, ale ne každý den. Je to fakt boj. A trapi mě.kdyz se zahlédnu ze zadu. Jo a dik za pojmenování madla lásky, až do teď jsem tomu říkala nadboky. Na netu mraky cviceni na boky a madla nikde :-D holky držte se.urcite to musí jit.
janina, 11. 9. 2015 11:11
Jsem vysoká,štíhlá. A madla mám....denně v praci nachodím cca 20km nesedím,jim zdravé,piju hodne vody,kolo,brusle,plaváni......takže fakt nevim jak je schodit..
simir, 22. 3. 2016 22:38
Moda byla označena jako jeden z typů jak můžete k madlům lásky přijít, ne že to je pravidlem. Jak je řečeno v článku, mohou vzniknout i z neustálého sezení a nedostatku pohybu, nebo nezdravé stravy.
Lucie, 17. 4. 2016 19:11
Pohybu mám až až ,oblíkám se teple ,může za to genetika..
fwfwf, 2. 6. 2016 15:56
Holky, zamyslete se! Neříká se jim madla lásky jen tak pro nic za nic, když to někdo nepřehání například nošením bokovek ještě v malé velikosti, je to krásný a ženský. Tak z nich rozhodně nemějte komplexy.
Raf, 31. 7. 2016 19:56
ahoj ja je mam z piva piju ted jedno tydne posledni 4 mesice a pivo mi tohle dela ale tam kde ted jsem proste nechci urazit sefa a az tu skoncim pivo skonci a zase zmiznou doufam je mi skoro40 tahnuti na zada nesnasim tak hodne zdaru
luuca, 22. 1. 2017 21:44
Nový komentář do diskuze: