logo

Novoroční dieta - předsevzetí vám pomůže zhubnout

Diety Diety na hubnutí
dieta

Zhubněte s unikátními produkty:


Také jste si dali novoroční předsevzetí s cílem zhubnout 5 kg, 10 kg, 15 kg... Tak se do toho pusťte a hlavně vytrvejte. Důležité je hubnout pomalu a pak si váhu udržet. K tomu je důležité cítit se dobře ne jen krátký čas, ale po celý život. Takže pokud chcete zhubnout, máme pro vás novoroční dietu - vlastně se jedná o redukční dietu s tím, že začnete v novém roce.

Kolik chcete zhubnout?

Ze začátku se zvažte a vypočítejte si BMI index, pomocí kterého si určíte, kolik byste měli zhubnout. Ideální rozmezí je mezi 18,5 - 24,9. Poté se přeměřte (prsa, pas, boky) a k tomu můžete přidat i doplňující míry jako je obvod stehna a obvod paže. Vše si poctivě zapište.
Možná vám vyjde v BMI indexu ideální váha, vy ale v zrcadle vidíte, že tělo je obaleno tukem nebo že potřebuje zpevnit.
Vše se dá spravit, když si dáte správný cíl, který by měl být reálný. Počítejte, že zhubnutí 3 - 5 kg vám bude trvat asi měsíc.

Novoroční dieta je založena na správné stravě a dostatečném pohybu, jinak svého cíle nikdy nedosáhnete.

Strava

Jídelníček je velmi důležitý. Jídelníček tvořte dle známých zvyklostí (neměl by obsahovat sladká, tučná a smažená jídla, ale dostatek zeleniny), při kterém byste měli mít pět až šest porcí denně. Porce by měly být menší a jíst byste měli pravidelně. Celkový denní příjem by se měl pohybovat okolo 5 - 7 tisíc kJ. Poslední jídlo mějte 2 - 3 hodiny před spaním. Více informací naleznete zde. K tomu je nutné pít dostatek neslazených tekutin (alespoň 2 litry), a pokud pijete kávu tak bez cukru a smetany (můžete nahradit mlékem). Umělá sladidla nepoužívejte, protože po nich budete mít ještě větší hlad.
Více informací o tvorbě jídelníčku.
Zpočátku si pište všechno, co sníte a plánujte si jídlo na celý den. Se správnou stravou se hubne mnohem lépe, protože nebudete hladovět. Hladovka není ideálním způsobem, jak hubnout. Spíše naopak, tělo při ní trpí a každé další jídlo si bude ukládat do tuků.

Pohyb

Také pohyb je velmi důležitý. Pokud se chystáte posilovat doma nebo v posilovně, nezapomeňte, že musíte cvičit poctivě celé tělo, protože cvičením jedné partie (břicho, zadek) ji nezhubnete. Posilování byste se měli věnovat minimálně dvakrát týdně. Pokud chodíte do posilovny, nechte si udělat tréninkový plán trenérem, který vám také ukáže, jak správně provádět cviky. Místo klasického posilování můžete cvičit kalanetiku, pilates nebo můžete posilovat doma.

K tomu je dále nutné přidat aerobní pohyb (běh, spinning, zumba, aerobic, elliptický a veslovací trenažér), při kterém se pálí tukové zásoby. Ten zařadíme alespoň dvakrát týdně po hodině, nejlépe obden. Více o cvičení.

Takže, co říkáte na novoroční dietu? Budete hubnout?
Nový komentář do diskuze: