logo

Potraviny, které spalují tuky a kalorie

Tipy Zajímavosti
potraviny spalující tuky

Zhubněte s unikátními produkty:


Některé potraviny obsahují látky, které spalují tuky. Alespoň trošku. Převážně se jedná o běžně dostupné potraviny, které se mohou pyšnit tímto spalujícím účinkem. Podívejte se, o jaké potraviny se jedná.

Zařaďte do svého jídelníčku následující potraviny, které spalují tuky. I když největší vliv na hubnutí má střídmá, vyvážená strava a pohyb, tak některé potraviny ho dokáží urychlit. Pomáhají totiž urychlit metabolismus a spálit tuky. Dejte si je několikrát týdně, ať je můžete vyzkoušet.

Skořice

Skořice je oblíbené koření, které má účinky na metabolismus. Dokáže ho zrychlit a tím i zrychlí spalování tuků. Skořice se dá přidat nejen při pečení do sladkých moučníků, ale i do ovesné kaše nebo k masu.

Chilli

Pro někoho oblíbené a pro někoho nenáviděné chilli má vliv na rozproudění metabolismu díky alkaloidu kapsaicin. Chilli se nachází v mnoha přípravcích na hubnutí, aby se zefektivnil účinek dalších látek.

Zelený čaj

Zelený čaj je další známou složkou některých doplňků stravy, které pomáhají hubnout. Zrychluje metabolismus a spalování tuků, k tomu zamezuje pocitu hladu a má plno dalších účinků na zdraví. Dejte si každý den dva šálky kvalitního čaje, ať poznáte jeho účinky.

Cibule

Čerstvá cibule pomáhá prokrvit orgány a zrychlit trávení, taktéž zlepšuje spalování tuků. Tyto účinky má pouze čerstvá cibule, protože obsahuje nejvíce cenných látek. Cibule ale může někomu vadit, pokud mezi ně patříte, raději ji vynechejte.

Jogurt

Ač to zní neuvěřitelně, tak i bílý jogurt má vliv na spalování tuků. Vybírejte si ale jogurt, který má kolem 3 - 4 % tuku. Vyhýbejte se smetanovým a nízkotučným. Samozřejmostí je, že nesmí být nikterak ochucen.

Citron

Citron patří mezi známé bojovníky při spalování nežádoucích tukových zásob, protože pomáhá zrychlit metabolismus. Ráno si dejte sklenici studené vody s čerstvě vymačkaným citronem. K tomu navíc do sebe dostanete i dávku potřebných vitamínů.

Ananas

Ananas obsahuje enzym bromelin, který pomáhá spalovat tuky. I když je jeho vliv velmi malý, dá se říct, že alespoň trošku pomáhá. Tento enzym se nachází pouze v čerstvém ananasu a má také vliv na na hojení, zmenšování otoků a zánětů.

Zázvor

Ostrý zázvor také dokáže pěkně rozproudit metabolismus a pomoci se spalováním tuků. Nejlepší je čerstvý, ze kterého můžete udělat šťávu nebo čaj. Sušený zázvor již tyto účinky na kalorie nemá.

Podívejte se sem a sem na další potraviny, které spalují tuky.

I když by to mohlo na první pohled vypadat, že pouhá konzumace uvedených potravin by vám mohla pomoct spálit tuk, jedná se jen o zdání. Mají sice vliv na spalování tuků a zrychlení metabolismu, nedokáží ale pomoct nijak razantně. Určitě je jezte, ale nezapomeňte stále na to, že by strava a každé jídlo mělo být vyvážené a taktéž by měl být připojen i pohyb.


Nový komentář do diskuze: