logo

Tukožrouti - podpořte hubnutí potravinami

Rady Tipy Potravina
potraviny

Zhubněte s unikátními produkty:


V první části jsme představili, co to jsou tukožrouti a čím působí na tělo. Podívejte se i na zbytek tukožroutských potravin v našem seznamu.

Jablka – jsou skvělá pro vyvolání pocitu sytosti. Ovšem pozor – obsahují také spoustu cukrů a proto jej nezařazujte do svého jídelníčku v pozdních hodinách.

Kysané zelí – pročistěte organismus tímto výborným antioxidantem. Zelí pomáhá stimulovat funkci střev a podporuje vylučování toxických látek.

Luštěniny – hrášek, čočka, cizrna a další. Urychlují látkovou výměnu, zasytí vás a nepřidají téměř žádné kalorie. Přidejte je k hlavnímu jídlu jako přílohu.

Mrkev – opět zelenina bohatá na vlákninu. Nejlepší je nakrájená na proužky a servírovaná ke svačině mezi hlavními jídly.

Nízkotučný sýr – živočišné bílkoviny dodávejte tělu v nízkotučných produktech. Sýry jsou na ně velice bohaté. Obsahují také vitamin B12, který aktivuje látkovou výměnu.

Ovesné vločky – Skvělá snídaně plná vlákniny a vitamínů, která pomůže udržovat stálou hladinu cukru v krvi. Ochutit ji můžete například špetkou skořice.

Pstruh – řadí se mezi méně tučné ryby, jeho chuť je výborná a skvěle vás zasytí. Navíc obsahuje životně důležité látky. Rybí maso do dietního jídelníčku rozhodně patří.

Rýže – jen málokterá žena v Asii má problém s nadváhou. Důvodem je mimo jiné i vysoká konzumace rýže, která obsahuje balastní látky a usnadní vám tak hubnutí.

Syrovátka – kyselina linolová, která je v syrovátce hojně obsažená, bojuje proti tukům. Díky ní se vám také nebudou sbíhat sliny na sladké.

Telecí – jednou za čas vyměňte kuřecí za telecí – dietní maso. Doporučujeme lehce kořeněný řízek

Vodní řasy – podle vzhledu byste si je asi hned nenaservírovali, věřte však, že jejich účinky jsou více než úžasné. Žádný tuk a spousta jódu. Lepší jsou samozřejmě čerstvé, lze je však konzumovat i ve formě tablet jako doplněk stravy.

Zázvor – zázvor příznivě podporuje odbourávání tuku, zrychluje metabolismus a má dobrý vliv na zažívání.

Zelený čaj – obsah kofeinu nahradí účinky kávy. Zelený čaj také zvýší spalování tuků a má vliv i na činnost střev. Dopřejte si jej před jídlem hned několikrát denně - nastartujete tak spalování.
Nový komentář do diskuze: