logo

Proč muži hubnou snadněji než ženy?

Rady Zajímavosti Články
muž a žena cvičí

Zhubněte s unikátními produkty:


Muži obecně hubnou snadněji než ženy, což je samozřejmě potěší a ženy samozřejmě naštve. Zjistěte, proč zrovna muži mají to štěstí, že si s váhou dokáží poradit tak snadno.

Muži i ženy jsou rozdílní v mnoha ohledech, liší se kromě stavby těla, také metabolismem, větší výdrží, množstvím tělesného tuku, svalů atd. Rozdílů je mnoho a které z nich jsou zásadní právě při hubnutí?

Proč muži hubnou snadněji?

Muži mají obecně hubnutí jednodušší, nemusejí se tolik zaobírat stravou, pravidelností nebo dostatečným pitným režimem. Na to, aby muž zhubl, potřebuje většinou pouze začít cvičit a omezit přejídání. Ženám tato změna v žádném případě nestačí, musejí zapojit do hubnutí i přísná pravidla ve stravování. Podívejte se na hlavní rozdíly, kterými se odlišuje ženské a mužské hubnutí.

Mají více svalové tkáně

Muži mají téměř dvakrát více svalů než ženy. Při větším množství svalové hmoty se vydá více energie, což je při hubnutí stěžejní. Spalování tuků je jednodušší, protože tělo spaluje mnohem více energie a to i při bazálním metabolismu.

Mají méně tuku v těle

Ženy mají téměř dvakrát více tělesného tuku než muži. Obecně platí pravidlo, že ten, v jehož těle je menší podíl tuku, přibírá pomaleji a obtížněji. To platí i u žen, protože lidé s nízkým obsahem tuku v těle si snadněji udrží váhu.

Jedí více bílkovin

Ženy jsou většinou na sladká jídla, těstoviny, zákusky, pamlsky atd., zatímco muž preferuje pořádnou flákotu masa. Jejich příjem bílkovin je mnohem vyšší než u žen, mají rovněž vyšší energetickou spotřebu právě kvůli tomu, že mužské tělo obsahuje více svalů.

Hormony dokáží udělat divy

Hormony mohou za mnoho věcí a mužský hormon testosteron ovlivňuje nejen váhu. Dodává sílu, vzhled, množství svalů, množství tuku atd., má rovněž vliv na spalování tuků a výskyt tuku v břišní oblasti.

Mají odlišnou stavbu těla

Typická postava ženy je hruška, ukládá se jí tuk na zadku a nohách. U mužů je to jablko, to znamená, že se mu ukládá tuk na břiše. To se děje většinou z přejídání a nedostatku pohybu. Díky jinému rozložení tuku jej pak celkem snadno zhubne, když zapojí nějaký pohyb a upraví stravu.

Méně se stresují

Když začne hubnout žena, pořád řeší, co smí a nesmí jíst, počítá kalorie a neustále se stresuje kvůli váze. Všem, které zná, říká, že zrovna drží dietu nebo bude držet diet. Muž to tak neřeší, pár kilogramů navíc je mimo jeho rozlišovací schopnost. Normálně jí a jde cvičit. Jeho přístup je proto lepší.

Nejsou ovlivněni dietami

Mnohé ženy drží jednu dietu za druhou, omezují se v jídle, někdy drží hladovku nebo sklouznou i k anorexii. Jejich metabolismus je zpomalen a každý další pokus o hubnutí je těžší. Muži žádné diety nedrží, hubnutí je nezajímavá většinou až do okamžiku, kdy se projeví nějaké zdravotní potíže. Jejich metabolismus není dietami poznamenám a funguje normálně.

I pro muže je vhodná dieta Keto Diet. Znáte ji?.

Mají větší výdrž

Když si zamanou, že budou hubnout, zpravidla tento slib dodrží a opravdu začnou pro sebe něco dělat. Důležité je, aby měli správnou motivaci a cíl, který by následovali. Ale jejich výdrž netrvá věčně, chtějí vidět výsledky rychle. Ženy mnohdy hledají výmluvy, že od nového týdne či měsíce začnou, že tamten zákusek neuškodí atd. Klidně budou držet diety celý život, jelikož jsou na ně zvyklé.

Jak mohou zhubnout muži?

U mužů zpravidla stačí udělat jen několik drobných úprav a váha půjde dolů takřka sama. Ale pozor, jakmile se z nadváhy stane obezita druhého či třetího stupně, nejenže dotyčný již nebude mít sílu a chuť s tím něco dělat, ale bude také ohrožen různými nemocemi.

U mužů pomůže dodržování následujících rad:

  • Pravidelně cvičte.
  • Nepřejídejte se.
  • Nejezte v noci (při noční směně to samozřejmě neplatí).
  • Nejezte sladkosti a pochutiny.
  • Nepřehánějte to s alkoholem.
  • Pijte dostatek neslazených tekutin.
  • Jezte pestře.

Myslíte si, že je nespravedlivé, že muži hubnou lépe než ženy?


Diskuze k článku


No, jo, to se tak někdo má....
Lucy, 23. 11. 2016 10:13
Nový komentář do diskuze: