logo

11 rad, které vám pomohou zhubnout

Rady Články Jak na to
rady k hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Toužíte po štíhlé postavě, ať se nemusíte stydět obléknout si plavky, letní šaty nebo upnuté tričko, ale hubnutí nejde přesně podle vašich představ? Možná děláte drobnou chybu nebo nedodržujete všechny důležité rady, díky kterým se snadněji hubne. Podívejte se na výčet těch nejčastějších.

Každý den snídejte

Po dlouhé noci je organismus hladový, proto mu dopřejte pořádnou dávku energie v podobě snídaně. Nemusíte si dát jen klasickou vločkovou kaši, ale můžete sníst chleba se sýrem, šunkou nebo pomazánkou, pečivo s jogurtem, jednou za čas moučník či vejce atd. Důležité je pořádně se najíst, ať hlady až do obědy nešilháte.

Jezte pravidelně

Tak jako je důležitá snídaně, tak je důležité i pravidelně jíst. Často se doporučuje jíst 5 - 6x denně v pravidelných intervalech a v rozumných porcích, ale nic nezkazíte ani tím, když budete jíst méně často (např. 3x) opět ale pravidelně a vyváženě. Záleží vždy na časových možnostech a také na tom, zda máte hlad. Nutit se do jídla, když se cítíte najedeni, také není nejrozumnější.

Omezte sladkosti

Ačkoliv se všude a pořád říká, že se sladkosti mají omezit, ne každý to opravdu dodržuje. Mnoho lidí se domnívá, že po malé sušence nebo tyčince přece nepřibere. Skutečně, po jedné mlsce nikdo nepřibere, ale pokud se stane z toho každodenní rituál, kila jdou již nahoru. A pozor, sladké jsou i sušenky určené na zdravou snídani.

Česká dieta KetoMix je velice oblíbená. Už jste o ní slyšeli?

Vyhýbejte se tučným pokrmům

Snažíte-li se zhubnout, tak zrovna bůček, krkovička nebo smetanové orgie, nejsou zrovna něčím, čím byste měli hodovat. Tučná masa, uzeniny, smetanové výrobky atd. byste měli při snižování váhy omezit. V malém množství si můžete dát i máslo nebo sádlo (například místo margarínu), ale množství bylo mělo být opravdu menší.

příprava zeleniny

Jezte dostatek čerstvé zeleniny

Vyhýbáte se zelenině, protože na ni nemáte chuť nebo ji nemáte rádi? Tak to děláte chybu, protože zelenina obsahuje hodně důležitou vlákninu, zasytí a také obsahuje vitamíny a minerální látky. Každý den si dejte několik porcí nejlépe čerstvé zeleniny.

Sacharidy nejsou tak nevinné, jak se tváří

Váš jídelníček se skládá převážně ze sacharidů (pečivo, těstoviny, rýže, brambory atd.)? Tak si dávejte pozor, protože sacharidy, které se nespálí, se ukládají jako tuky. Obecně se jí velké množství sacharidů na úkor ostatních živin, proto se přibírá rychle a hubne pomalu.

Nevyhýbejte se bílkovinám

Po bílkovinách se nepřibírá a navíc jsou velmi potřebné při hubnutí. Mezi bílkoviny patří maso, ryby, mléčné výrobky, luštěniny, bílek, sója atd. Maso vybírejte spíše libové, ryby klidně tučné a mléčné výrobky polotučné.

Nezapomínejte na večeři

Vynechávání večeře není nejlepším nápadem, protože se budete budit hlady a také bude velká pauza mezi posledním jídlem v podvečer nebo dokonce odpoledne a snídaní. Metabolismus se zpomalí a bude šetřit na horší časy. Večeři si dejte tak 2 - 3 hodiny před spaním, ale vyhněte se těžkým jídlům.

cvičení

Bez pohybu to nepůjde

Pravidelný pohyb je nejen důležitý kvůli tomu, abyste hubli a tvarovali postavu, ale také kvůli pevnému zdraví. Najděte si takové cvičení, které vás bude bavit a je jedno, jestli to budou jízda na kole či kolečkových bruslích, aerobic, zumba, spinning nebo tanec, každý pohyb se počítá. A pokud vás nic nebaví, začněte chodit. Svižná chůze patří mezi nejlepší bojovníky s nežádoucími kilogramy.

Dejte hubnutí čas

Neočekávejte, že zhubnete za týden nebo dva rovnou několik kilogramů. K tomu vám mohou akorát pomoct nezdravé diety, po kterých brzy přiberete zpět. Při zdravém hubnutí je optimální, pokud zhubnete 0,5 - 1 kg za týden. Počítejte proto s tím, že hubnutí je běh na dlouhou trať, které moc urychlit nejde.

Nestresujte se

Jste-li stále ve stresu nejen kvůli tomu, že nemůžete zhubnout, ale i kvůli práci nebo osobním záležitostem, bude se vám mnohem hůře hubnout. Přestaňte se stresovat, ať jste v psychické pohodě a organismus není v neustálém napětí.

Mrkněte na další tipy k hubnutí.
Nový komentář do diskuze: