logo

Seznam nevhodných potravin při hubnutí

Zajímavosti Články Rady
nevhodné potraviny

Zhubněte s unikátními produkty:


Stále tápete a nevíte, co si smíte a co si při hubnutí nesmíte dát? Sice všude čtete, co je a není vhodné, když chcete zhubnout, ale není nic jednoduššího, když to rovnou uvidíte. Lépe si tak zapamatujete, čemu byste se měli vyhýbat.

Mezi základní znaky nezdravých potravin patří, že jsou sladké, tučné a smažené. Nejzdravější ale není ani bílé pečivo, které neobsahuje moc výživných látek a má vysoký glykemický index. Dále je nutné zapomenout na fast-food, polotovary apod. Podívejte, co byste měli určitě vynechat.

Co nejíst z fast-foodu?

Fast-food je nepřítelem štíhlé linie, proto je nutné se mu vyhýbat obloukem. Hodně tuku, soli, pečiva, přepálený olej a za chvíli hned hlad - to rozhodně není to pravé. Vyhněte se těmto pokrmům: hamburger, párek v rohlíku, pizza, tortilla, kebap, grilované kuře, smažené kuřecí kousky, bagety, sendviče atd. Příprava domácí verze ale může být lepší variantou než ta z rychlého občerstvení.

jídlo z fast-foodu

Řešení: Pokud už musíte jít do fast-foodu, dejte si salát a to nejlépe bez zálivky nebo s jogurtovou zálivkou. Další možností je připravit si doma zdravější variantu pizzy, hamburgeru nebo bagety.

Co nejíst z pochutin?

Pochutiny jsou příliš slané, tučné a hlavně nejsou ani zdravé. Mezi pochutiny se řadí chipsy, krekry, snacky, solené oříšky, křupky, tyčinky nebo popcorn. Tyto potraviny jsou na hubnutí nevhodné, takže nejlépe omezit nebo úplně vynechat.

pochutiny

Řešení: Potřebujete-li něco k chroustání k televizi, tak možností je mnoho. Můžete to být nakrájená čerstvá zelenina, oříšky (omezené množství a bez soli), salát nebo také nic.

Které nejíst sladkosti?

Sladkosti obecně nejsou zdravé, obsahují cukr, často ztužený tuk a mají vysoký glykemický index. Nejlepší je se jim co nejvíce vyhýbat. Zapomeňte na sušenky, oplatky, perníky, čokolády, bonboniéry, bonbony, zákusky, buchty, zmrzliny atd.

sladkosti

Řešení: Máte-li chuť na něco sladkého, vezměte si čerstvé ovoce nebo hořkou čokoládu, ale u ní jen menší množství.

Jak je to u nápojů?

Mezi nevhodné nápoje patří: sladké limonády, alkohol, slazený čaj a limonády slazené sladidlem.

nezdravé nápoje

Řešení: Nejlepší je voda, neslazená minerální voda, neslazený čaj nebo voda s citronem.

Méně vhodné maso a uzeniny

Z masa vynechte tučné vepřové, skopové, kachní, husí nebo kůži z kuřete. Dalším problémem jsou i uzeniny, které jsou velmi slané a tučné. Mezi ty méně vhodné patří klobásy, párky, slanina, salámy či paštiky.

tučné maso

Řešení: Vybírejte si pořádně maso, kromě často zmiňovaného dietního kuřecího a krůtího, také sáhněte po libovém hovězím, méně tučném vepřovém (panenka, pečeně) a dalších druzích. Z výrobků je vhodná šunka s alespoň 90% podílem masa. Občas ani poctivé sádlo neuškodí, ale jen v menším množství.

Které mléčné výrobky omezit?

U mléčných najdeme také velmi mnoho mléčných výrobků, některé z nich jsou příliš tučné a jiné příliš sladké. Z tučných se hodí omezit tučné sýry, tavené sýry, smetanu nebo smetanové jogurty. A z těch sladkých - sladké jogurty, mléčnou rýži, pudinky, mléčné dezerty atd.

tučné mléčné výrobky

Řešení: Vhodný je kefír, podmáslí, kyška, poctivé bílé jogurty, tvaroh, polotučné sýry a čerstvé sýry. Máslo je zdravější variantou než margaríny.

Ani polotovary nejsou vhodné

Polotovary a instantní jídla obsahují mnoho tuku, soli a zbytečných chemických přísad. Patří mezi ně bujóny, polévky, omáčky, hotovky a potraviny v prášku.

Řešení: Na co kupovat výrobky ze sáčku, když si můžete udělat doma lepší polévku, omáčku nebo místo bujónu použít koření? Budete vědět, co tam máte, nepoužijete éčka a bude vám i víc chutnat.

Máte tip i na něco dalšího?


Diskuze k článku


kvůli váze jsem najela na zdravý životní styl. Držela jsem ho 19.měsíců v kuse. Tělo řeklo že chce pauzu ,stále mám pohyb ,jím co mi chutná (v malá množství a v pravidelném čase).Užívám si cc3.měcíce a jsem rozhodnutá že od září začnu opět se zdravou stravou. Pokud se nic nepřehání tak i nezdravá strava nevadí. A popravdě co je dnes zdravého -nic vše je zamořené a bez vitamínů
jitka, 5. 8. 2014 5:01
ano,ano, také se snažím vyvarovat se těchto potravin. Návyk dobrý, ale všeho moc škodí, a tak občas šáhnu po zmrzlince a nedat si v letním vedru jednou za týden malé pivo? Takže všeho s mírou, na jedné straně vyvážená,pravidelná zdravá strava a občas klidně něco nezdravého a vyrovnat to pohybem ve formě rychlé chůze, běhu, kolektivních sportů. Takže si teď klidně dám k obědu kuře na paprice a dva knedlíky, potom vyrazím 2 km na nákup-pěšky! Ale do večera lehká svačinka a k večeři kuřecí salát+ s dětičkama stolní tenis.
ajulak, 6. 8. 2014 10:21
Dobrý den , pravidelně jezdím na kole , hodně se pohybuji. Chtěla jsem zhodit 4 kg a nic, Protože jím bílé pěčivo ,uzeniny a nejím 5 krát denně, najednou sním hodně. teď se snažím omezit jídla , které nejsou vhodná , pečivo jsem nahradila suchary a jim podobné. Hodně výrobků je nezdravých , ale co pořád jíst, Výsledek se dostavuje... a tím můžete jíst skoro všechno ...i váha je o věku, čím je člověk mladší výsledku jsou pozitivnější, jak je věk přes 50 let, jdete to ztuha
jitka, 18. 8. 2014 8:23
Nový komentář do diskuze: