logo

Tříhodinová dieta s pravidelnou stravou

Diety Tipy Diety na hubnutí
jíst cokoliv

Zhubněte s unikátními produkty:


Některé diety nevypadají vůbec špatně, alespoň na první pohled. Další ze zajímavých diet je tříhodinová dieta, kterou vynalezl americký expert na fitness Jorge Cruise. Tvrdí, že nízkosacharidové diety nemají dlouhodobý účinek, což není žádoucí. Založil proto vlastní. Na čem je založena jeho dieta a jak funguje? Za týden můžete zhubnout až jeden kilogram.

Trenér Jorge Cruise vymyslel nespočet fitness cvičení, ale také zjistit, že pouhým cvičením člověk nemá šanci zhubnout. Začal se zajímat také o stravu a vymyslel dietní program, který je dostupný každému jedinci. Jeho hlavní idea je ta, že je důležité jíst pravidelně a to co tři hodiny. Přitom je jedno, co sníte, ale že jíte v pravidelném tříhodinovém intervalu. Není tak nutné dodržovat nějakou nízkosacharidovou nebo nízkotučnou dietu, ale můžete jíst takřka, co chcete.

Proč tři hodiny?

Při této dietě je nutné jíst pokrmy co tři hodiny. Trenér věří, že když budete jíst pravidelně v danou dobu, tělo začne spalovat tuk. Zatímco, jíte-li v delších intervalech, začne organismus spalovat svalovou hmotu místo chtěného tuku. Navíc není nutné ani cvičit, protože tříhodinová dieta sama o sobě má účinek.

Co byste měli jíst?

Životospráva během tříhodinové diety by měla být pestrá. Měli byste jíst mix sacharidů, bílkovin a tuků. Není nutné počítat příjem bílkovin, sacharidů a tuků, ale za den byste měli zkonzumovat tři hlavní jídla a dvě svačiny. Je možné občas za den sníst i jeden malý pamlsek. Porce by však měly být trošku omezené.

Snídaně by měla být kolem sedmi hodin ráno nebo hodinu po probuzení, svačina kolem deseti, oběd kolem 13. hodiny, odpolední svačina kolem 16. hodiny a večeře kolem 19 (nejlépe tři hodiny před spaním). Občas může být i sladkost společně s jídlem nebo zvlášť.

Už jste vyzkoušeli low carb dietu? Podívejte se na ni.

Doporučené velikosti porcí

I když se není nutné omezovat ve výběru pokrmů, porce by měly být malé a měly by se dodržovat přibližně energetické hodnoty jednotlivých pokrmů.
Hlavní jídla by měla obsahovat 400 kcal (1 680 kJ), snídaně 100 kcal (420 kJ) a pamlsek 50 kcal (210 kJ). Celkově za den by to přibližně mělo být 1 450 kcal (6 090 kJ).

Pravidelnost má dobrý vliv na hladinu cukru v krvi

Díky pravidelné stravě se hladina v cukru stabilizuje, nebudete tak mít hlad a chutě, jak je tomu v případě nepravidelné stravy. Navíc se zrychlí metabolismus a nebude se nárazová strava ukládat do tukových zásob. Stejný princip pravidelné stravy se využívá i při zdravém hubnutí.

Tříhodinová dieta

Foto: amazon.com

Neexistuje nevhodné jídlo...

Podle Cruise neexistuje nevhodné jídlo při hubnutí, pouze nevhodná velikost. To znamená, že můžete jíst cokoliv, pokud to bude v dané energetické hodnotě.

Už jste slyšeli o NUPO dietě? Vyzkoušejte ji.

Má to ale háček

Na první pohled vypadá, že dieta je jednoduchá a funkční, ale není to úplně pravda. Vzhledem k tomu, že Cruise nerozlišuje špatné a dobré jídlo, mohli byste se podle něj stravovat i nezdravými potravinami (hranolky, hamburger,..), dodrželi limit u kalorií a přesto hubli. Ovšem toto v praxi nefunguje. Po nevhodných potravinách byste přibírali, měli hlad a chutě. Stejně tak jak stanoven velmi nízký příjem ve výši 6 000 kJ, což je často pod hranicí bazálního metabolismu a nezohledňuje se váha daného člověka. Dále není nutné ani cvičit. Toto přesně mu vyčítají i další experti a tvrdí, že jeho tříhodinová dieta je nesmyslná.

Co si myslíte o této dietě? Máte s ní zkušenosti?
Diskuze k článku


Trihodinova dieta je dobra věc,ale cvičit určité doporucuji
elisbety, 18. 7. 2014 13:33
knihu jsem cetla,je dobra
mej, 18. 7. 2014 17:46
snídaně 100kcal? nechtěli jste místo toho napsat svačiny? Snídaně patří mezi hlavní chody o kterých píšete že by měli mít cca 400kcal.
Janis, 25. 10. 2014 14:27
JSEM Z PELHŘIMOVA A MAM NADVAHU,,,,VAŽÍM 120KG
VÁCLAV, 21. 4. 2015 19:00
Nový komentář do diskuze: