logo

Víte, jak o Velikonocích nepřibrat?

Tipy Zajímavosti
mlsání

Zhubněte s unikátními produkty:


Chvíli po vánočním mlsání se můžeme těšit na to velikonoční, které také určitě mnoha lidem dělá vrásky na tváři. Podívejte se na to, jak zaručeně o Velikonocích nepřiberete. Na rozdíl od Vánoc jsou totiž tyto jarní svátky mnohem kratší a tím se zmenšuje i možnost, že přiberete.

Velikonoce trvají sice jen pár dní, ve kterých se jedí tradiční pokrmy, přičemž se ne vždy jedná o kalorické bomby. Každá domácnost dodržuje jiné tradice, které se vztahují k velikonočním pokrmům. Ty v dnešní době ale ustupují do pozadí a zpravidla je již dodržují pouze věřící, pro které je tento svátek stále velmi důležitý.

Podle tradic se ve Škaredou středu jedí bramboráky či placky, na Zelený čtvrtek luštěniny, placky a jarní zelenina (špenát, medvědí česnek, pažitka, ředkvičky atd.). Na Velký pátek je tradicí držet půst nebo jíst něco lehčího. Bílá sobota je charakteristická konzumací nádivky, někdy i mazance, perníčků nebo jidášů. Na Boží hod velikonoční se zase jí beránek, mazanec, boží milosti, koláče, klobásy, něco masitého (hlavně jehněčí) a cukroví. Velikonoční pondělí je zase typické tím, že se jedí převážně pokrmy s vejci. Záleží ale na vašich zvycích, které dodržujete nebo nedodržujete.

Důležitá je střídmost

Abyste moc nebo vůbec nic o Velikonocích nepřibrali, měli byste jíst střídmě. Určitě není vhodné se jíst takovým způsobem, že chcete všechno, co uvidíte na svátečním stole, sníst. Dejte si beránka, mazanec i jehněčí, ale dbejte na to, aby to bylo s mírou. Pokud budete jíst přiměřeně, nestane se, že přiberete. Pokud ale naopak sníte půlku beránka, mnoho koláčů nebo půl kila tučnějšího jehněčího, počítejte s větším číslem na váze.

mazanec

Dodržujete-li velikonoční tradiční stravu, tak pro váhu je nejrizikovější sobota, neděle a pondělí. Předchozí dny jsou dokonce celkem dietní. Pokud to však s jídlem nebudete přehánět, nemusíte se bát, že byste něco přibrali. Vůbec nejlepší je, abyste vůbec nepřibrali a přesto si tyto dobrůtky dopřáli, zajít každý den na vycházku ráznější chůzí alespoň na hodinu. Budete mít jistotu, že spálíte nežádoucí kalorie (nejméně 1 400 kJ (333 kcal) za jednu hodinu) a také si užijete krásné jarní počasí (asi už bez sněhu).

Pořád jezte pravidelně

I při svátcích dodržujte zlaté pravidlo pravidelnosti, které je pro tělo velmi příznivé. Raději jezte všechno v rozumném množství v několika porcích za den místo hladovění a přejídání se k večeru nebo večer. Na snídani si klidně dejte beránka nebo mazanec, pokračujte svátečním obědem a večeří, k tomu připojte i svačiny. I když hubnete, tak vám toto porušení zažitých pravidel vůbec neuškodí. Pokud byste naopak raději nic nejedli, večer už to nevydrželi a nacpali jste se vším, na co narazíte, bude to pro vaši linii horší. Tělo nebude mít pravidelný příjem a večer již stravu nestihne spálit.

Nevyčítejte si mlsání

Pokud byste si něčeho dali víc než jen přiměřené množství, tak si to v žádném případě nevyčítejte. Velikonoce jsou jenom jednou v roce a kvůli tomu, že sníte něčeho sladkého nebo tučného více, se vám to na postavě neprojeví. Jedná se o výjimečnou situaci, kterou ve výsledku organismus nestihne ani zaregistrovat. Navíc, v některých případech se stává, že po týdnech stále stejného dietního režimu, občasné zhřešení pomůže nastartovat hubnutí.

V úterý jezte normálně

Vůbec nejhorší je, pokud s velikonočním mlsáním nebo obecně s přejídáním budete pokračovat i po Velikonocích. Najednou už se nebudete chtít vrátit zpět do starých kolejí, kdy jste si dávali pozor na to, co sníte. Budete si říkat, že opravdu to další jídlo si už nedáte, ale najednou budete mít problém s ním přestat. Nakonec se může nastat i taková situace, že s hubnutím přestanete úplně. Jezte proto v úterý zase stejným zdravým způsobem jak před svátky.

Máte strach z toho, že o Velikonocích přiberete nebo vůbec těch pár dní neřešíte?


Nový komentář do diskuze: