logo

Nejlepší cvičení a sporty pro zpevnění těla

O cvičení Cvičení Postava
cvičení

Zhubněte s unikátními produkty:


Existují mnohá cvičení posilující bříško, zadek, stehna a další problémové partie, ale které cviky a sporty fungují na celé tělo? Vyzkoušejte některé z nich nejen pro lepší postavu, ale i celkové zdraví a dobrý pocit sama ze sebe.

Plavejte pro posílení horní části těla

Plavání je dobré pro všechny partie od pasu nahoru. Kraul, znak nebo motýlek, ty všechny zapojují deltové svaly v ramenou a prsní v hrudníku.

Posilujte paže tenisem

Posílání míčku přes síť posiluje celé ruce. Forhandy jsou zas účinné na hrudník a backhandy pro ramena. Tenis má také další výhodu - funguje jako aerobní cvičení a můžete jím spálit spoustu kalorií a tuku.

Cvičte na eliptickém trenažéru

Při cvičení na eliptickém trenažéru kombinujete stejné pohyby, jako děláte při chůzi do schodů (na to je ještě lepší stepper) a cross-country lyžování. Posiluje nejen stehna a hýždě, ale i horní část těla včetně zad a paží. Nezatěžuje klouby a navíc jej můžete používat i při špatném počasí.

Jízda na kole pro fit nohy

Cyklistika je výborná pro svaly nohou - čtyřhlavý, zadní stehenní a lýtka. Doma nebo v posilovně můžete kromě klasického jízdního kola používat různá stacionární kola (sem patří rotopedy, bicyklové trenažéry a indoorcyklová (spinningová) kola).
Nohy dále posílí různé týmové sporty - fotbal, florbal, basketbal nebo baseball.

spinning

Běhání zpevní celé tělo

Stejně jako jízda na kole i běh a jogging jsou dobré pro lýtka a stehna. Vzhledem k tomu, že to jsou sporty nesoucí váhu, posilují kosti a chrání tak proti osteoporóze. Mohou být však zátěží pro klouby. Proto začínejte pomalu, zejména pokud máte nadváhu. Zkuste například střídat svižnou chůzi s joggingem. Tak nezatížíte klouby a různorodé tempo (tzv. intervalový trénink) je dobrou výzvou. Předtím, než začnete pravidelně běhat, si pořiďte vhodné kvalitní boty.

Procházkou ke zdravým kloubům

Chůze je mírnější a pro klouby přívětivější alternativou běhu a joggingu. Přitom má stejné výhody jako je posilování svalové hmoty a zesílení kostí. Je také vhodná jako příprava na pravidelný běh.

Pilates a jóga pro posílení středu těla

Na střed těla se při cvičení často zapomíná, přitom by měl naopak být v první řadě. Jedná se o skupinu svalů nazývaných hluboký stabilizační systém. Patří sem pánevní dno, příčný sval břišní, bránice, vzpřimovače páteře a zadní snopce vnějších šikmých břišních svalů. Všechny tyto svaly vytváří stabilitu našich pohybů. Pro posílení středu těla je nejdůležitější naučit se správně dýchat, v čemž vám právě jóga pomůže. Některé pozice také zpevňují lýtka a další svaly nohou.

pilates

Často si zatancujte

Většina druhů tanců od baletu přes břišní tance po disco posiluje střed těla, boky a zadek. Zvolte jakýkoli tanec, který vás bude bavit, je to jednoduché a zábavné!

Zajděte si na bowling

Bowling je nejen zábava, ale skvěle posílí i paže. Mnoha hráčům bowlingu se buduje svalová hmota, protože koule mohou vážit až 16 kg.
Nový komentář do diskuze: