logo

Jak nepřibrat během Vánoc a Silvestra

Rady Tipy Vánoce
vánoční hodování

Zhubněte s unikátními produkty:


Vánoce už klepou na dveře a vy se určitě obáváte nežádoucích kilogramů, které se každoročně po Vánocích objevují. Pokud nemáte rádi cukroví, vánočku nebo štolu, máte vyhráno za předpokladu, že neulétáváte na chlebíčcích, jednohubkách a alkoholu na Silvestra. V rozumném množství nevadí ani jedno.

Nepřejídejte se a vybírejte si s rozumem

Na Vánoce se vůbec nemusíte přejídat, protože Vánoce přece konají každoročně, ale rozhodně se nesnažte nemlsat. Mlsejte, ale s rozumem. Když si každou hodinu vezmete několik kousků cukroví, nic se vám nestane. Navíc při cvičení se všechno spálí. Ale důležité je jíst s rozumem nejen cukroví, chlebíčky, vánočku, ale i smaženého kapra.

Řešením je připravit si dietnější cukroví, salát bez majonézy nebo kapra upéct. Záleží ovšem jen na vás, co preferujete. Přece jen, kdo by se chtěl připravit o to skvělé cukroví, které mají všichni rádi v té originální podobě?

Choďte ven nebo si zacvičte

Vánoční svátky nejsou jen o lenošení a přejídání se. Jděte ven. Venku je krásně, zasněžená krajina a skvělá atmosféra vyzývá k procházkám nebo zimním sportům. Jednohodinová procházka za den pomůže spálit kalorie snědeného cukroví. Pokud se vydáte na hory, tak můžete lyžovat nebo jít na běžky. Nebo si zajděte zabruslit. Taky spálíte dost kalorií.

Pokud se vám nechce jít ven, zacvičte si doma aerobic, zumbu nebo Jillian Michaels podle videa. Stejně tak můžete zajít do fitka, tam budete mimo dosah cukroví a navíc uděláte hodně pro vaši postavu.

Jestli máte doma nějaký přístroj na cvičení (rotoped, stepper, pás na běhání nebo trampolínu), tak si na něm chvíli zacvičte. Každá minuta se počítá.

Ani na Silvestra se nemusíte přejídat

Dalším kamenem úrazu po vánočních svátcích je Silvestr. V tomto případě se nejedná o nášup cukroví a vánočky, ale chlebíčků, jednohubek a alkoholu. K tomu na stole budou pravděpodobně nachystány chipsy, tyčinky, krekry a další pochutiny, které jsou plné tuku. Nevadí, důležité je to nepřehánět nejen s alkoholem, ale i s jídlem. Nebo si klidně dopřejte, co chcete, ale neseďte na zadku před televizí. Tančete v klubu nebo si užívejte jiným způsobem.

Nebo na všechna omezení kašlete

Pokud si ale chcete Vánoce, svátky a Silvestra dokonale užít, kašlete na všechna doporučení. Jezte, co chcete bez výčitek a počítejte s tím, že to stejně zhubnete. Proč by taky ne, všechno jde, když se chce.

Pokud přiberete, stejně to shodíte v novém roce!

Kdyby se náhodou stalo, že byste přes Vánoce něco přibrali, tak to přece vůbec nevadí. Právě v novém roce budete mít tu nejlepší možnost vrhnout se do cvičení a hubnutí. Pokud si dáte hubnutí jako předsevzetí a máte silnou vůli, tak se vám to zajisté podaří.

Myslíte si, že během Vánoc přiberete?


Diskuze k článku


Nijak se neomezuju, jím doslova nonstop a stejně po třech vánočních dnech jezení a pak k tomu silvestr přiberu dvě kila a to se dá snadno pak shodit. Takže nic se nemá přehánět, ale omezovat to taky ne.
Helča, 23. 12. 2012 10:18
Nový komentář do diskuze: