logo

Jak zakrýt nežádoucí problematické partie?

Jak na to Rady Zajímavosti Postava
žena oblečení

Zhubněte s unikátními produkty:


Zhubnout nejde pouhým mávnutím proutku, je tedy nutné chvíli vydržet i s kilogramy navíc, než se dopracujete na vysněnou váhu cvičením a vhodnou stravou. Účinné je zamaskovat nežádoucí kila vhodně zvoleným oblečením, doplňky nebo i účesem. Díky zajímavým trikům můžete vypadat o několik kilogramů hubenější, což ve výsledku vypadá velmi zajímavě.

Pokud se chystáte na nějakou velkou akci (svatba, ples, sraz ze školy,..), tak určitě nechcete, aby oči ostatních skončily na vašich problematických partiích. Vhodně se oblékněte, ať vás nepomlouvají, ale naopak obdivují. Stejně tak se hodí vhodně oblékat i do práce, kde se pomluvami též vůbec nešetří. Stačí jen odhodit zbytečně velké oblečení, které přidává nejen kilogramy, ale i roky a zaměřit se na vhodnější módu.

Oblékat si pořád stahovací prádlo?

Častým pomocníkem je stahovací prádlo, díky kterému se většinou o číslo zmenší problémová partie. Má to ale jednu nevýhodu, málokdo vydrží neustále chodit ve stahujícím oblečení. Na jeden v týdnu se prádlo určitě dá přežít, ale pět dní v týdnu je trošku omezující. A pokud si koupíte větší číslo, aby se vám lépe dýchalo, tak již nebude mít kýžený stahovací efekt.

Inspirujte se zeštíhlujícími triky

Existuje celkem hodně triků, které pomohou skrýt špíčky, špeky a další nedokonalosti postavy. Nic není stoprocentní a na každou ženu funguje něco jiného, proto musíte zkoušet a zeptat se na objektivní a upřímný názor kamarády či partnera.

Vhodná podprsenka zeštíhlí hrudník

Ženy velmi často nosí špatné číslo podprsenky, proto vypadají jejich prsa zbytečně větší, než jsou, protože jsou svěšená. Také podprsenka má vliv na záda, protože s velkým obvodem je větší tendence mít kulatá záda. Naopak, pokud máte pevný obvod, záda se budete snažit držet rovně. Správně zvolený košíček společně s obvodem udrží prsa na svém místě a opticky budou vypadat lépe.

I větší břicho se dá zakrýt

Bříško patří mezi velmi problémové partie, ale dá se zakrýt nebo alespoň zmenšit. Vyzkoušejte oblíbené tuniky, ne moc velké halenky, košile nebo šaty. Důležité je, aby toto oblečení nebylo moc velké, ať vám nedostatky ještě více nezvětšuje. Letos je v módě volnější oblečení z jemných materiálů se zajímavými střihy, takže je možné vybrat si i z tohoto trendu. Břicho také můžete skrýt páskem, který si dáte pod prsa, a mít zajímavou tuniku nebo šaty. Také je vhodné vybrat si halenku černé barvy, s proužky nebo vzory.

žena schovává špek na břiše halenkou

Vsaďte na tmavé barvy a černou

Je známo, že tmavé barvy a hlavně černá má zeštíhlující vzhled, čehož můžete využít. Můžete si tak obléct vhodný kus oblečení a využít kouzla, které se vám nabízí. Důležité je zvolit správný střih a velikost. Černé šaty, blůza nebo top opravdu ubírají centimetry a často se k nim hodí nějaký doplněk.

Vysoké podpatky zeštíhlí nohy

To, že vysoké podpatky zeštíhlují lýtka, je známá věc a nemusí se zrovna jednat o velmi vysoké podpatky. Můžete si vzít nejen lodičky, ale i boty na platformě nebo na klínku. Každý centimetr pomůže, záleží jen na vás, jak vysoký podpatek zvolíte. Nejlépe noste boty, které jsou stejného odstínu jako kalhoty, díky tomu se noha prodlouží a též bude působit štíhlejším dojmem.

Nebojte se vzorů

Různé vzory mohou pomoct zakrýt rizikové partie, můžete si vybrat jak geometrické, tak i různé originální. Drobné kostky, proužky nebo kruhy na tmavém podkladu vypadají zajímavě a vytvářejí optický klam. Blůza se zajímavým střihem a černobílou kombinací dokáže hezky skrýt různé nedokonalosti.

žena nosí šaty se vzorem

Věnujte pozornost i vlasům

Správně zvolený střih vám pomůže zeštíhlet nebo i celkově změnit obličej. Sestříhané vlasy spadající do obličeje jej zeštíhlí, zajímavá barva na dlouhých vlasech odvede pozornost od silnějšího krku a ramen.

Nezapomeňte na doplňky

Velký vliv na celkový vzhled mají i doplňky, pomůže výrazná kabelka, větší náušnice, šperky nebo šátek. Zajímavá barva, vzor či střih oblečení doplní a vy budete vypadat mnohem lépe.

Upoutejte i něčím jiným

Trápí-li vás postava, určitě na sobě najdete něco, co máte ráda a na co jste pyšná. Mohou to být nejen dlouhé nohy, prsa, pěkně tvarované boky a zadek, ale i zajímavý účes, příjemný obličej, upravené ruce a nehty. V neposlední řadě je také důležité vystupování ženy a to, co má hlavě. Z toho si udělejte přednost a nebudete muset mít tolik strach ze zbytku postavy.

Oplácenější Ewa Farna, boubelka Halina Pawlowská nebo Naďa Konvalinková si ze své váhy nic nedělají a raději na sebe upozorní něčím jiným (nemyslíme ale bulvárem).

Nebojte se a experimentuje s oblečením. Vždy se ale zeptejte někoho na upřímný názor, ať víte, na čem jste. Dávejte si ale pozor na to, ať vám někdo schválně neříká, že vám to sluší jako pomstu nebo, ať jej neotravujete.

Máte nějaký trik na zakrytí problematických partií nebo to prostě vůbec neřešíte?


Nový komentář do diskuze: