logo

Rady, které pomohou na rychlé hubnutí

Rady Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Stále se vám nedaří zhubnout? Možná děláte některou z následujících chyb, které jsou viníkem toho, že nehubnete. Boj s kilogramy již nemusí být nelehkým úkolem, stačí jen, když přijdete na to, co děláte špatně.

Následující rady vám pomohou, aby se vám lépe hublo. Když je propojíte, uvidíte, že tento úkol není zase tak složitý. Mějte ale na paměti, že hubnutí nesmí být příliš rychlé, jinak se vám vše vrátí.

Mějte se rádi

Při pohledu do zrcadla vás omývá a napadají vás kvůli tomu negativní myšlenky? Nikdy se vám nebude dařit zhubnout, pokud již teď máte takový názor na své tělo. Mějte ho rádi, i když není dokonalé. Každý ví, že nic není dokonalé a to, co se nelíbí vám, se může líbit někomu jinému. S pozitivním myšlením a názorem na sebe vám půjde i hubnutí o poznání lépe.

Hubněte pomalu

Velice častou chybou bývá fakt, že každý by chtěl co nejrychleji zhubnout. Nejlépe za týden. Mějte ale na paměti, že pokud budete chtít zhubnout velmi rychle, pravděpodobně zase všechno zpět naberete. Za týden se doporučuje zhubnout asi půl kilogramu, z toho jasně vyplývá, že jakmile zhubnete několik kilogramů za týden, je to nezdravým způsobem, který se vám odvděčí nepříjemným jojo efektem.

Pouze pomalým hubnutím můžete zhubnout trvale. Nespěchejte v hubnutí, neboť mnohem důležitější a těžší bude novou váhu si udržet. Když ale zhubnete razantně za pár dnů či týdnů, je téměř jisté, jak to pak s číslem na váze bude vypadat.

Nejezte ve stresu

Všímáte si, že jíte často, když jste ve stresu, nervózní nebo se nudíte? Odstraňte příčinu, jinak budete neustále jíst a poté i přibírat. Najděte si místo toho něco jiného, může vám pomoct sport, čtení knih nebo vycházky do přírody. Hlavně zapomeňte jedení a mlsání během dne.

Přestaňte myslet na to, co nemůžete jíst

Trápí vás, že si nemůže dát svá oblíbená jídla, protože musíte hubnout a tak si nemůžete vzít nic zakázaného? Občas, když běžně neporušujete pravidla, si klidně něco takového dát můžete. Určitě to bude mnohem lepší než při dennodenním trápení a přemýšlení, že máte chuť na něco, co si po dietě dáte. To znamená, klidně si i ten hamburger z McDonald's nebo pečený bůček jednou za měsíc bez výčitek dejte.

Jezte pestře, ne jen zdravě

Všude se dočtete, že strava má být zdravá, ale to není to nejdůležitější, protože strava má být pestrá. Jestliže budete jíst neustále několik zdravých potravina jídel den co den, nedodáte tělu všechny potřebné látky. Z tohoto důvodu je nutné jídla a potraviny střídat, ať jíte pestře a váš jídelníček je komplexní.

Pokud potřebujete pomocnou berličku, sáhněte po oblíbených doplňcích stravy:

I tuky musíte jíst

Vyhýbáte se všemu tučnému, co uvidíte? I to může celkovému hubnutí vadit, protože tuky jsou pro organismus potřebné. Když mu budou chybět, budou se špatně vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích a tuky jsou taktéž potřebné i pro další tělesné funkce. Nevyhledávejte jenom nízkotučné potraviny, které vás nezasytí, klidně si dejte polotučné nebo občas i tučné.

Plánujte a dodržujte

Spontánní rozhodování zrovna při shazování nežádoucích kilogramů není moc ideální. Sníte jídla, která obsahují mnoho sacharidů či vám budou chybět bílkoviny. Jako lepší řešení se jeví plánovat. Naplánujte si, co který den budete jíst, ať si podle toho můžete nakoupit. Poté se snažte daný jídelníček dodržovat a třeba odškrtávat splněný plán. K tomu nezapomínejte do plánu zahrnout i pravidelný pohyb, který je opravdu důležitý.

Více se hýbejte

Jedna hodina cvičení za týden není dostatečná, mnohem efektivnější pro hubnutí jsou tři hodiny. Vyberte si ale vhodný sport, protože na spalování tukových zásob se hodí například rychlá chůze, běh, aerobic, cvičení na rotopedu či ellipticalu. Jedná se o cvičení, které je nízké intenzity a cvičí se delší dobu.

Připravte si oblíbená jídla zdravě

Měli jste v oblibě většinou nezdravá jídla a nechcete se jich vzdát? Nemusíte. Připravte si zdravou variantu nezdravých jídel, která vám budou (snad) chutnat. Místo klasického knedlíku zvolte celozrnný, místo tučného masa libové, místo smažených karbanátků si je upečte atd. Možností je mnoho, stačí pouze hledat, co si dát zdravějšího místo nezdravých pokrmů.

Nepočítejte kalorie

Doby, kdy se radilo jíst maximálně 5 000 kJ nebo dokonce méně, jsou už dávno za námi. Počítání kalorií nikam nevede, protože není kalorie jako kalorie. Raději vsaďte na vyváženou stravu, kterou budete přijímat několikrát denně a k tomu přidáte i cvičení a obecně více pohybu. Uvidíte, že výsledek bude zaručen.

Hlavně vydržet

Hubnutí není jen o tom, že budete držet dietu týden či dva a zázračně se všech nadbytečných kilogramů zbavíte. Velice často je to běh na dlouhou trať, přičemž můžete hubnout i rok. Záleží na tom, kolik chcete zhubnout kilogramů, jak často cvičíte a jak jíte. Většinou se zdravým způsobem zhubne tak 2 kilogramy (u obézních to může být ze začátku i více, u štíhlých méně) za měsíc a podle toho si můžete jednoduše spočítat, jak dlouho budete muset hubnout.


Diskuze k článku


Chci se zeptat ;) Když si skořici sypu na chleba (s máslem :D ) tak 2 krát až 3 krát deně a každý den ujdu kolem 5km,vyhíbám se sladkým věcem... Má to něco do sebe? :)
Anonym :), 16. 3. 2016 21:04
Určitě ano :)
Rasty, 19. 3. 2016 10:30
Pokud mohu radit-vynechat pečivo ,máslo ve fázi hubnutí taky!!!
evženie, 11. 4. 2016 13:33
Petro, cereální pečivo??? Vždyť je to jen obarvené pečivo a ve výsledku o nic zdravější není!!! Stačí si přečíst složení!
Jitka, 17. 5. 2016 16:54
Nový komentář do diskuze: