logo

Jak zdravě mlsat a nepřibrat? S rozumem

Chuť Zajímavosti
mlsání

Zhubněte s unikátními produkty:


Snažíte se zhubnout, ale někdy prostě chcete něco dobrého mlsat u televize nebo s návštěvou? Když budete mlsat s rozumem, tak toto mlsání určitě vaši váhu neohrozí. Neudělejte si ale ani ze zdravého mlsání tradici, raději se věnujte jiným věcem než jen mlsání. Dvakrát za týden vám zdravé mlsání neuškodí, ale horší je to, pokud budete mlsat každý den.

Vybrali jsme několik zajímavých tipů, které vaší váze neuškodí, pokud chcete zdravě mlsat. Důležité je nepřejídat se a opravdu dodržovat uvedené malé porce.

Čerstvé ovoce

I když se čerstvé ovoce často večer moc nedoporučuje, protože obsahuje hodně cukrů, tak se jedná o mnohem lepší variantu než tučný zákusek. Vyberte si jeden nebo max. dva kusy středně velkého ovoce nebo hrst či dvě drobného ovoce, to nachystejte na talířek nebo do misky a můžete se bez výčitek pustit do mlsání. Nedělejte si ale dvojitou nebo trojitou porci, to by už na štíhlou linii mohlo vadit.

ovoce

Vyzkoušejte sladké ořechové máslo Berry Supercream.

Sušené ovoce

Sušené ovoce je již kaloričtější, obsahuje totiž hodně sacharidů. Tady mějte na paměti, že byste si měli dát max. 40 gramů sušeného ovoce. Nejlépe zvolte nějaký mix, protože některé druhy sušeného ovoce jsou kaloričtější než jiné. I když se často sušené ovoce má za zdravé, tak už nezmíní, že je velmi kalorické.

sušené ovoce

Oříšky a semínka

Ačkoliv jsou oříšky a semínka velmi tučné, tak jsou pro tělo potřebné, protože obsahují mnoho důležitých látek. Ale tady je nutné omezit množství. Dejte si do misky maximálně 30 gramů různých ořechů a ty můžete postupně mlsat. Avšak zapomeňte na solené ořechy, protože sůl zadržuje vodu a stejně jí mají lidé ve stravě zbytečně hodně.

oříšky semínka

Želatinová mlska

Želatina není kalorická a ve spojení se správnými surovinami je vhodná na dietní zákusek. Můžete si připravit klasický želatinový dort či koláč v dietní verzi. Na dno formy dejte celozrnné piškoty nebo upečte korpus z mixu bílé a celozrnné mouky. Na něj naskládejte nakrájené nebo celé ovoce a to zalijte želatinou (tu jen velmi málo oslaďte). Následně dejte koláč ztuhnout. Jedna porce vám zajisté neuškodí.

želatinový dort

Hořká čokoláda

Pokud máte chuť na něco sladkého, sáhněte po hořké čokoládě. Tato čokoláda by měla mít nejméně 70 % kakaa. Ale snězte pouze několik kostiček, aby to bylo max. 30 - 40 gramů. Jelikož má hořká čokoláda velmi intenzivní chuť, pravděpodobně byste nesnědli celou tabulku. Pokud vám tato chuť nevadí, zkuste takovou, která obsahuje 90 % kakaa. To už je větší výzva i na těch pár kostiček.

Zdravé jednohubky

Chcete někoho pohostit a nechcete se jen na něj smutně dívat? Nemusíte! Stačí, když si připravíte pro sebe třeba jednohubky ve zdravější variantě. Nepoužívejte bílý rohlík, ale zvolte celozrnný (ne vícezrnný) nebo grahamový rohlík a ten nakrájejte na kolečka. Ta neozdobte tučnou pomazánkou, klobásou, plísňovým sýrem atd., ale i tady sáhněte po zdravější a lehčí verzi. Na dietní jednohubky se hodí dietní tvarohová pomazánka, šunka s vysokým obsahem masa, sýr s 30 % tuky v sušině a zelenina podle výběru. Takové jednohubky jsou zdravé a rozhodně chutné.

čokoláda

Zeleninový salát

Ze zeleniny je možné si připravit mnoho salátů, můžete k nim přidat sýr nebo další suroviny. Omezte ale různé kupované zálivky, velké množství oleje a další suroviny, které mohou být příliš tučné. Přidat trošku tučnějšího sýru nevadí, ale množství by mělo být spíše menší.

zeleninový salát

Nakrájená zelenina

Nejméně kalorická chuťovka je taková, která je připravena z čerstvé zeleniny. Nakrájejte si oblíbenou zeleninu na talíř, tu si tam hezky uspořádejte a můžete během filmu uždibovat. Nemusíte se bát, zelenina je nízkokalorická a vůbec se z ní nepřibírá. Do nízkokalorické zeleniny se ale nepočítají brambory, které obsahují celkem hodně sacharidů.

zeleninat

Dále si můžete dát jogurt nebo jiný mléčný výrobek, celerové hranolky a cokoliv dietního, co vás napadne.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, co chcete mlsat, tak také zdravé mlsání musí být rozumné. Velké množství i u zdravých věcí může být pro hubnutí problémem.
Nový komentář do diskuze: