logo

Sportování v létě: Tipy na zajímavé letní aktivity

Cvičení Tipy
žena jde na túru

Zhubněte s unikátními produkty:


Léto je ideální doba pro venkovní sportovní aktivity. Teplé počasí a zářící slunce na obloze nás nemusí ke sportování dlouho přemlouvat. Přinášíme vám několik tipů na letní sporty, které vás budou bavit a pomohou vám udržet se ve formě.

Plavání

Mezi populární sport patří plavání. Plavat můžete na koupališti, v moři nebo bazénech. V teplém počasí vás tato fyzická aktivita osvěží, posílí svaly, srdce i dýchání. Pokud máte rádi vodu, tak se plavání nevyhýbejte.

Vodní sporty

Pokud chcete vyzkoušet něco víc než jen obyčejné plavání, zaměřte se na vodní sporty. Vodní lyžování, wakeboarding, windsurfing nebo sjíždění řek. Tyto aktivity jsou už náročnější, potřebujete vybavení a hlavně zkušenosti. Posílíte různé svalové partie a užijete si moře zábavy.

Turistika

Kdy jindy se vydat pěšky do přírody než v létě? Objevte nová místa, vydejte se na túru do hor po celé republice nebo alespoň na procházky lesem. Přidejte k tomu i nordic hole Nadýcháte se čerstvého vzduchu, objevíte krásy naší přírody a zlepšíte své orientační smysly.

Plážový volejbal

Plážový volejbal je ideální letní sport na pláži. Zahrajte si rovnou u moře nebo na hřištích. Posílíte svaly na rukou, nohou, zádech i hýždích. K tomu se zasmějete a zapojíte se do aktivního cvičení. Vždy se někdo najde, kdo by si šel zahrát.

Cyklistika

Teplé počasí potěší malé i velké cyklisty. Vyrazte na kole cyklostezky a poznejte krásnou přírodu. Nezapomeňte na přilbu a dostatek tekutin. Během jízdy na kole podpoříte svaly na nohou a hýždích a vytrvalost.

Běhání

Další aktivitou nejen pro letní měsíce je běhání. Během běhání můžete spálit kalorie, zlepšit kondici a zvýšit svou výdrž. Využijte trasy v okolí, vydejte se do parku nebo do lesa. Nezapomeňte ale na správnou techniku běhu a přehřátí před každým výklusem.

Plážová jóga

Chcete-li spojit sportování a relaxaci, vyzkoušejte plážovou jógu. Tato aktivita spojuje prvky jógy, tréninkového cvičení a příjemného pobytu na pláži. Beach yoga posílí a protáhne svaly, zlepší flexibilitu a pomůže k relaxaci.

Skákání na trampolíně

Možná si myslíte, že skákání na trampolíně je pouze pro děti, ale o pak je pravdou. Pevné trampolíny vydrží i skákání dospělých. Tento pohyb v létě nejen posílí řadu svalů na těle, ale i zabaví a pomůže vám odreagovat se.

Kolečkové brusle

Jízda na kolečkových bruslích je zajímavou aktivitou právě pro teplé počasí. Zajezděte si a posilte svaly na celém těle. K tomu se náramně uvolníte, zbavíte stresu a uděláte něco pro své zdraví.

Letní měsíce by neměly být spojeny se sedavým životním stylem. Jedná se o skvělou dobu, kdy tělo můžete zapojit do různých venkovních aktivit. Plavání, běhání, cyklistika, volejbal, stolní tenis, jóga, golf, turistika atd.

Podívejte se na nový produkt Active Burn.

Důležité vybrat si takový sport, který máte rádi, ať máte nějakou formu pohybu. Fyzická aktivita má mnoho pozitivních účinků na lidské tělo i mysl. Zlepšuje fyzickou kondici, snižuje riziko vzniku mnoha zdravotních problémů, zvyšuje energii a zlepšuje náladu.

Dostaňte své tělo do formy a užijte si letní aktivity. Nejenže budete mít lepší kondici, ale také si užijete krásné a slunné dny.
Nový komentář do diskuze: