logo

Hubnutí bez námahy a jojo efektu

Zhubněte Rady Tipy Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Zhubnout chce mnoho lidí a jako novoroční předsevzetí si snad každý dá to, že chce zhubnout. Ovšem ne každému se toto přání podaří splnit. Přitom můžete zhubnout bez námahy a jojo efektu celkem snadno. Potřebujete ale silnou vůli, trpělivost a chuť. Nezapomeňte, že bez práce nejsou koláče a v případě hubnutí to platí dvojnásobně. Takže, pokud se chcete pustit do hubnutí, přečtěte si následující řádky, které vám mohou pomoct.

Krátkodobé diety mají často za následek jojo efekt

Hodně z vás určitě pomyslelo na nějakou dietu, která trvá týden, dva nebo měsíc. Avšak vy jste kilogramy nabírali delší dobu, proto je nemůžete zhubnout zdravým způsobem za několik týdnů. Samozřejmě můžete držet různé krátkodobé diety (mléčná dieta, dělená strava, ananasová dieta), ale často se stává, že po návratu ke klasickému způsobu stravování opět přiberete. Nastane tak jojo efekt - vše se vám vrátí i s bonusem.

Běžte na to chytře

Pokud ale chcete zhubnout zdravým způsobem, měli byste hubnout pomalu a zdravě. Zdravým způsobem můžete zhubnout během jednoho týdne až 1 kg, ale bude se jednat o trvalé hubnutí. Pořád ale platí, že i po zhubnutí na vaši vysněnou váhu byste se měli stravovat s rozumem a nezapomínat na pohyb. Jakmile opět zvlčíte, tak i po zdravém hubnutí můžete přibrat. Nestresujte se, protože i stres má velký vliv na hubnutí.

Jak na stravování?

Stravování je velmi zásadní otázkou. Určitě jste slyšeli o metodách, jak zhubnout (např. počítání kalorií, vynechávání příloh, vynechávání snídaně, jíst jen do 17:00,...). Tyto rady jsou ale mylné. Počítání kalorií není směrodatné, je totiž důležité, co sníte (čokoláda a sušenky dodají tělu jen prázdné kalorie oproti celozrnné rýží s kuřecím a zeleninou). Pokud budete vynechávat přílohy a snídaně, budete mít vetší hlad a chutě na sladké. Poslední jídlo v 17:00 není problém, pokud ale jdete spát v 19:30, což asi nechodíte. A tak by se dalo pokračovat...

Znáte KetoMix dietu? Víte, na čem přesně je založena?

Tak jak na to? Jezte pravidelně co tři hodiny (snídaně, svačina, oběd, svačinka, večeře, příp. druhá večeře), pijte alespoň dva litry neslazených tekutin (voda, čaj, neperlivá voda, voda s citronem,...) a dbejte na to, co jíte. Absolutně nevhodné jsou tučné, sladké a smažené pokrmy, pochutiny, sladkosti, sladké nápoje, alkohol, sladidla,... Naopak zařaďte do jídelníčku více celozrnných potravin, masa, ryb či zeleniny.

Jak na sportování?

Sportování a pohyb obecně je nedílnou součástí hubnutí. Bez pohybu prostě hubnutí nepůjde. Najděte si to, co máte rádi a pusťte se do cvičení. Vyberte si aerobní sport, který je určen na spalování tuků (rychlá chůze, běh, spinning, jízda na kole nebo bruslích, veslování, tanec,...). Dbejte na správnou tepovou frekvenci, protože příliš vysoká vám nepomůže na hubnutí. Také se vyberte anaerobní pohyb, který je určen na tvarování svalů (posilování). Aerobně cvičte alespoň dvakrát týdně a posilujte jednou až dvakrát týdně. Nejlépe vám poradí se správným cvičením ve fitness centru.

Co dělat po zhubnutí?

Možná si myslíte, že když zhubnete, můžete se stravovat jako předtím (přejídat se, jíst nepravidelně, v noci vyluxovat ledničku,...) a váhu si udržíte. Tak to ale nefunguje, i pak byste měli stravovat pravidelně, nepřejídat se a vybírat si vhodné potraviny. Jen tak docílíte toho, abyste si váhu udrželi a nepřišel jojo efekt. Jedná se o trvalou změnu vašeho dosavadního způsobu stravování.

Dejte si odměnu

Pokud nebudete mít sílu a chuť pokračovat v hubnutí, slibte si nějakou odměnu. Nemusíte to být jen něco hmotného (dovolená, oblečení, šperky), ale i nehmotného (děláte to pro sebe, pro zdraví a uznání). Najděte si něco, za čím půjdete.
Nezapomeňte, vy to dokážete!

Chystáte se zhubnout? Jak na to půjdete?


Diskuze k článku


Bez pohybu rozhodně zhubnout jde, psát, že to nepůjde je zaprvé zavádějící a zadruhé je hnusné snažit se tímto způsobem lidi donutit se hýbat, i když by jim to vadilo.
Kája, 8. 6. 2013 16:12
já si take myslím že bes pohybu hubnout jde neni to možná tak efektivní ale jde to i měla velkou váhua bez cvičení jen s dobrým stravováním jsem dala dolů 8 cm
Weronica, 10. 4. 2014 16:50
Nový komentář do diskuze: