logo

Vyberte si cvičení, které pomůže zhubnout

O cvičení Tipy Rady
jízda na kole

Zhubněte s unikátními produkty:


Mnoho z nás se trápí přibíráním kilogramů navíc. Zdravá strava nebo dieta vás rozhodně nespasí, nezapomínejte, že pravidelný pohyb je také nezbytná součást hubnutí. Dobrou zprávou je, že možností je spousta a určitě pro sebe zvolíte takovou aktivitu, která vás bude bavit. Proměňte tuky na svaly! Jaké druhy cvičení patří mezi ty nejefektivnější?

Step aerobic

Mnoho nejlepších cvičení na hubnutí zahrnuje různé formy aerobicu. Ten se zaměřuje hlavně na nohy, boky a zadek, tedy partie, které většina žen potřebuje nejvíce zpevnit. Při step aerobicu se používá pomůcka zvaná step, tedy schůdek, díky které je cvičení intenzivnější, hlavně pro spodní část těla. Pokud se mu budete věnovat hodinu denně, uvidíte první výsledky do dvou týdnů. Step aerobic můžete doplnit i cvičením zvaným bench-press posilujícím svaly rukou a hrudníku.
Za hodinu cvičení step aerobicu spálíte asi 800 kalorií (3 360 kJ).

Jízda na kole

V závislosti na tom, jak rychle jedete, to může být dokonalý spalovač kalorií. Jezdit po venku je vždy skvělé, ale pokud nemáte dostatek času, investujte alespoň do kvalitního rotopedu. Lze tak hubnout i při sledování televize.
Za hodinu jízdy spálíte 500 – 1 000 kalorií (2 100 - 4 200 kJ).

Zumba

Zumba se stala doslova mánií posledních let. Toto skvělé cvičení v sobě spojuje tanec, fitness i aerobic. Zajímavostí je, že vznikla vlastně náhodou. Kolumbijský trenér a choreograf Alberto Perez si kdysi na hodinu zapomněl vzít kazetu s hudbou na cvičení a tak celou lekci improvizoval. Lidem se to ale líbilo natolik, že tak chtěli cvičit znovu. Při zumbě se teď střídají rychlé a pomalé skladby.
Za hodinu spálíte asi 550 kalorií (2 310 kJ).

Plavání

Aktivní návštěva bazénu je rozhodně jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout, zejména v létě. Hodina plavání spálí až 800 kalorií a zpevní prakticky všechny svaly. A za odměnu pak můžete navštívit třeba vířivku.
Za hodinu můžete spálit asi 800 kcal (3 360 kJ).

běhání

Jogging

Jogging se liší od běhání tím, že je to vlastně mírný klus střídaný se svižnou rychlou chůzí. Může to být dobrý způsob, jak postupně začít s intenzivnějším během. To ale neznamená, že by jogging nebyl účinný. Za hodinu jím spálíte kolem 550 kalorií, užijete si čerstvého vzduchu a zapomenete na veškerý stres.

Spálit můžete za hodinu cca 550 kalorií (2 310 kJ).

Eliptický (crossový) trenažér - orbitrek

S pomocí tohoto skvělého přístroje zapojíte do cvičení celé tělo a je vhodný také pro intenzivní kardio trénink. Nejlepší modely zobrazují i všechny důležité informace jako spotřebu energie, čas, vzdálenost, spálené kalorie a tepovou frekvenci. Eliptický trenažér patří do vybavení každé dobré posilovny, ale můžete si ho koupit i domů. Podívejte se na více informací o eliptickém trenažéru.
Za hodinu cvičení spálíte 600 - 800 kalorií (2 520 - 3 360 kJ).

Chůze

Nejjednodušší cvičení, které je dobré na srdce a pomáhá zpevňovat nohy, bříško a boky. Když přidáte sprint, chůzi do kopce nebo do schodů, zvýšíte tak počet spálených kalorií. Navíc chůzi je velmi snadné zařadit do každodenního života. Pokaždé, když je to možné, vynechte cestu autem nebo MHD a vyrazte pěšky. Na jaro a podzim ideální!
Za hodinu svižné chůze spálíte asi 360 kalorií (1 512 kJ).

Tanec

Kromě toho, že je zaměřen na celé tělo, je to také jeden z nejzábavnějších způsobů hubnutí. Nejenže při tanci se spalují kalorie, ale rovněž skvěle odbourává stres. A tančit můžete všude. Doma u cédéčka nebo hudebního kanálu, v klubu či na lekcích různých druhů tanců.
Při hodinovém tanci spálíte 600 - 800 kalorií (2 520 - 3 360 kJ).

Cvičení podle DVD

Pokud si nemůžete pravidelně platit hodiny ve fitness centru, s trenérem apod., cvičte doma podle videí. Nejoblíbenější je v dnešní době cvičení s Jillian Michaels, ale záleží na vás, co vám bude nejlépe sedět. Navíc se tak rovnou vyhnete chybám, ke kterým byste měli tendenci, kdybyste cvičili úplně sami bez inspirace.
Za hodinu spálíte 500 – 800 kalorií (2 100 - 3 360 kJ).

jóga

Jóga

I tato klidnější aktivita je vhodná na hubnutí a hlavně na zpevnění. Navíc protahuje svaly, pomáhá při bolestech zad a příjemně u ní relaxujete. Za hodinu spálíte od 180 kalorií, ale může jich být ještě více, až začnete zkoušet obtížnější pozice.
V současnosti existují různé, dynamičtější druhy jógy jako třeba power nebo bikram.

Jízda na koni

Bohužel tento způsob nemůže využít každý, ale pohled z koňského hřbetu je krásný, užijete si přírodu plnými doušky a zpevníte zejména zadeček, bříško a stehna. Zkuste ve svém okolí najít jezdeckou školu, abyste si to mohli užít aspoň občas.
Za hodinu jízdy na koni spálíte 200 – 600 kalorií (840 - 2 520 kJ).

Jaká další cvičení patří mezi vaše oblíbená a pomáhají vám shodit kila?
Nový komentář do diskuze: