logo

Potraviny, které vám zlepší kvalitu pleti

Krása Zajímavosti
plet

Zhubněte s unikátními produkty:


Pokud jíte zdravě a často konzumujete přírodní potraviny, proč svůj jídelníček nezapojit i do běžné péče o krásu? Některé potraviny, které jsou zdravé, působí pozitivně také na pleť a našly si svou cestu do široké škály kosmetických přípravků. Mnoho chemických přísad způsobuje podráždění, zatímco přírodní složky mají tendenci se dobře vstřebávat a obsahují důležité antioxidanty a enzymy v jejich nejčistší a nejúčinnější podobě. Na které potraviny byste se měla zaměřit a začít jich více konzumovat?

Kurkuma proti stárnutí

Toto aromatické koření, nejčastěji používané v indickém karí, je také ceněno pro své protizánětlivé vlastnosti. Nedávné výzkumy dále naznačují, že kurkuma pomáhá proti předčasnému stárnutí pleti a stala se tak oblíbenou součástí některých přírodních pleťových krémů.

Ovesné vločky nejen na snídani

Jako snídaně jsou ovesné vločky oblíbené především proto, že dokáží snižovat hladinu cholesterolu a zasytí. Rovněž umí zklidnit různá podráždění kůže - vyrážky způsobené jedovatými rostlinami, bolesti a svědění při planých neštovicích nebo spálení od sluníčka.

Tip na přírodní peeling pleti: Nasypte trochu suchých vloček do vlažné vody a namočte po dobu 10 minut. Poté je smíchejte s teplou vodou, krouživými pohyby naneste směs na obličej, nechte 10 - 15 minut působit a opláchněte.

olivy a olej

Olivový olej do salátu i na pleť

Už po staletí jsou známy účinky olivového oleje jako přírodního zvlhčovače. Je hydratující a vytváří bariéry, které chrání suchou pokožku, což je zvláště užitečné pro lidi, kteří trpí lupénkou nebo ekzémem. Můžete jej použít přímo z láhve (ano, ten samý olivový olej, který používáte na zdravé salátové dresinky) a po sprše se jím namažte.

Med na slazení i hydrataci pleti

Med není jen přírodním sladidlem, ale i přirozeným antiseptikem - bylo prokázáno, že pomáhá urychlit hojení povrchových ran a popálenin. Zabíjí bakterie, proto se med doporučuje lidem, které trápí akné a dále účinně hydratuje kůži. Podívejte se po balzámech, mýdlech, hydratačních krémech a dalších pleťových přípravcích s obsahem medu.

Dýně plná vitamínů

Jak stárneme, naše kožní buňky se obnovují pomaleji, což se na pleti projeví. A tady přichází na pomoc dýně, které obsahují enzym, který jemně odlupuje mrtvou kůži a urychluje tvorbu nových buněk. Navíc dýně jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny, jež hydratují pokožku a antioxidační vitamíny A a C, jež bojují proti volným radikálům způsobující stárnutí kůže.

Mořské řasy na celulitidu a čištění pleti

Mořské řasy jsou oblíbené v péči o pleť po celém světě, hlavně v Japonsku a Francii. Řasy jsou bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny a tak mají celou řadu kosmetických účinků, včetně zmírnění zánětů a podráždění, dokáží pokožku vyčistit, zpevnit a změkčit.
Mořské řasy dále pomáhají zlepšovat krevní oběh, takže jsou klíčovou složkou mnoha krémů proti celulitidě a detoxikačních zábalů v lázních. Některé druhy se používají do pleťových přípravků.

ryby

Ryby na talíř i na vrásky

Mořské ryby obsahují sloučeninu DMAE (dimethylaminoethanol), která pomáhá omladit pleť. DMAE najdete jak v mořských rybách, tak i v některých pleťových přípravcích. Přípravky s touto složkou zpevňují pokožku a redukují výskyt jemných vrásek.

Všemocný zelený čaj

Je známo mnoho pozitivních účinků pití zeleného čaje - snižuje hladinu cholesterolu a může chránit před některými druhy rakoviny a zeleným zákalem. Pokud jej aplikujete na kůži, je to silný antioxidant, který ji udržuje hydratovanou a snižuje výskyt vrásek. Jako bonus zkuste sáčky zeleného čaje navlhčené studenou vodou nanést na 10 - 15 minut na oči.

Aloe vera na citlivou pleť

Díky svým okamžitým chladícím a zklidňujícím účinkům se aloe vera používá jako lék na lehké popáleniny (například od slunce nebo některých chemických látek). Gel z aloe vera vytváří bariéru, která chrání proti dráždidlům a bakteriím, hydratuje a zmírňuje zánět. Navíc produkty obsahující aloe vera většinou nejsou dráždivé, takže jsou vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou.

Bobule Acai na vrásky

Populární se tyto palmové plody z amazonských pralesů staly před pár lety, kdy se vyrojila spousta zpráv o jejich téměř zázračných účincích a jsou považovány za superpotravinu. Acai bobule obsahují vysokou koncentraci antioxidantů, vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Jako složka hydratačních krémů pomáhají neutralizovat oxidační stres (převážení oxidace ve prospěch vzniku nebezpečných volných radikálů) a chránit pokožku před slunečním zářením. Acai také dokáží redukovat jemné vrásky a vyrovnat odstíny pleti.
Diskuze k článku


Díky za typy , snad pomůžou.
Mary, 28. 9. 2015 21:01
Nový komentář do diskuze: