logo

Jaké cvičení je nejlepší na hubnutí? Co vybrat?

O cvičení Cvičení
cvičení

Zhubněte s unikátními produkty:


Hubnutí se neobejde bez cvičení, ale které si z tak nepřeberného množství vybrat, může být celkem pěkný oříšek. U některých typů cvičení hubnete, u jiných posilujete či zlepšujete kondici nebo posilujete a hubnete zároveň.

Každý pohyb se jistě počítá, ale abyste dosáhla kýženého efektu hubnutí, je nutné vybrat si správně. Všechno se odvíjí od toho, co vlastně od daného cvičení očekáváte.

Cvičení na spalování tuků (na hubnutí)

Abyste hubla pomocí cvičení, respektive spalovala tuky cvičením, vybírejte si taková cvičení, která spalují tuky. Jedná se o aerobní cvičení, při kterém cvičíte při střední intenzitě po delší dobu (tzn. při nižší tepové frekvenci). Dále při této aktivitě probíhají tělesné procesy za přítomnosti kyslíku, tuky se začínají spalovat zhruba po 30 minutách sportovní aktivity.

Kromě spalování tukových zásob má takováto aktivita i pozitivní účinky na kardiovaskulární soustavu (zlepšuje stav srdce, plic, slouží jako prevence nemocí) a zlepšuje náladu.

Které cvičení pomáhá hubnout?

Svižná chůze

Obyčejná chůze je pro člověka přirozený a zdravý způsob pohybu, který vám může pomoci k cíli. Když vsadíte na rychlejší chůzi, budete spalovat kalorie a tuky. Ke spalování tuků dochází po půl hodině svižné chůze a kromě spalování ještě posilujete dolní končetiny, záda i břicho.

Běhání

V poslední době je běhání velmi oblíbené. Kromě hubnutí si zlepšíte náladu, překonáte sama sebe a také se můžete zúčastnit různých závodů. Běhání či jogging patří ke skvělým způsobům, jak můžete zhubnout. Ze začátku je vhodné běhat kratší dobu a tu pak postupně prodlužovat.

Plavání

Zhubnout můžete i plaváním, během něhož zpevníte svaly na celém těle. Dvě hodiny týdně se již za chvíli na vás pozitivně projeví zhubnutím a rovněž zpevněním těla.

Aerobic

Ať už zvolíte klasický aerobic, dance aerobic nebo step aerobic, vězte, že pomáhá. Nejprve cvičíte v aerobním pásmu, při kterém se po půl hodině spalují tuky, pak se většinou posilují problémové partie a hodina se zakončí protáhnutím.

cvičení posilování břicha

Tanec

Tanec také může pozitivně působit na hubnutí, ale u něj je nutné dbát na správnou tepovou frekvenci. Při příliš vysoké tepovce již nebudete hubnout, nýbrž zlepšovat kondičku. Mezi oblíbené tance patří SH'BAM, zumba, latinskoamerické tance aj.

Eliptický trenažér

Eliptický (crossový) trenažér nebo orbitrek je stroj, na kterém při cvičení simulujete jízdu na běžkách. Cvičení je nenáročné, nezatěžuje klouby a umožňuje měnit zátěž. Na hubnutí je vhodná spíše nízká zátěž, abyste se dostala do nízké tepové frekvence. Pevná madla, která jsou umístěna nahoře, dovolují více různých cvičebních stylů, u klasického orbitreku je ale nenaleznete.

Cvičení na zpevnění postavy

Neméně důležitou součástí při hubnutí je posilování těla. I když zhubnete na vysněnou váhu, nezpevněné tělo vám může zbytečně přidat kilogramy navíc a snížit celkovou radost z hubnutí. Právě proto je nutné i posilovat. U posilování se postava vytvaruje a zpevní.

posilování v posilovně

Není důvod se bát, že by vám při běžném posilování (doma nebo v posilovně) narostly svaly a vypadala byste jako Rambo. K tomu je nutné posilovat opravdu hodně a mít zvýšený příjem proteinů. Běžné posilování jen zpevní postavu, která pak nebude vypadat jako sulc.

Co funguje na zpevnění postavy

Posilování

Posilovat můžete doma, kam si lze pořídit různé posilovací stroje, činky, posilovací pomůcky nebo využít váhu vlastního těla. Nebo jednoduše půjdete do posilovny, kde si necháte sestavit plán a budete cvičit na více strojích. Ve fitness centrech nabízejí i hodiny posilování, které jsou zpravidla zaměřeny na určitou partii (břicho, hýždě).

Cvičební programy

V dnešní době je možné cvičit nejen ve fitness centrech, ale i doma různé speciální programy, které slibují zpevnění postavy. Některé ženy sázejí na léty ověřenou klasiku (pilates, kalanetika), jiné si vyberou něco nového (piloxing, flowin atd.). Ať už si vyberete cokoliv, při pravidelném cvičení zpevníte tělo, zhubnete a obléknete menší oblečení klidně i o několik velikostí.
Nový komentář do diskuze: