logo

Jak nepřibrat o Vánocích mnoho kilogramů

Vánoce Tipy Rady Články Jak na to
přibírání o vánocích

Zhubněte s unikátními produkty:


Už za pár dní tady budou vánoční svátky. Na většinu z nás budou na stole čekat dobroty, jako je cukroví, bramborový salát, smažená ryba, vánočka, chlebíčky, jednohubky,... Určitě tomu ani vy neodoláte. Ale co dělat, ať nepřiberete několik zbytečných kilogramů? Určitě si nebudete chtít něco odepřít, protože to lahodné cukroví je na stole jen jednou v roce a bez mlsání by to nebyly ty pravé Vánoce.

I kdybyste si řekli, že mlsat tedy nebudete, tak se lákadlům nevyhnete. Čekají na vás prostě všude - doma, u příbuzných, u známých, v práci... Každý dělá jiný druh cukroví a zajisté byste rádi ochutnali a také srovnali. Nemusíte se u zkoušení omezovat, protože nemusíte vůbec přibrat, stačí vědět, co proto můžete udělat. Existuje mnoho tipů, jak nepřibrat o Vánocích.

Tipy, jak přes Vánoce nepřibrat

Zapamatujte si několik pravidel, díky kterým nepřiberete přes Vánoce víc než 0,5 kg. Ve výsledku nemusíte přibrat ani to, záleží jen na tom, kolik sníte cukroví a jestli budete mít nějakou pohybovou aktivitu.

  • Nepřecpávejte se, Vánoce jsou tady přece každý rok, není proto nutné sníst všechno, co kolem sebe uvidíte.
  • Od každého druhu cukroví snězte maximálně 1 kousek denně. Pokud máte nějaký pohyb, dejte si těch kousků více.
  • Snažte se péct dietní vánoční cukroví nebo to nepřehánějte s množstvím.
  • Pokud budete mít na slavnostní večeři smaženou rybu, otřete ji pořádně od oleje; nebo raději udělejte pečenou rybu.
  • Dejte si do bramborového salátu místo majonézy jogurt, nebo tam přidejte jogurt i majonézu v poměru 1:1.
  • Chlebíčky či jednohubky jezte jen na vyzkoušení nebo když budete mít hlad. Jíst je jen z nudy, není nejlepším řešením.
  • Vhodné je též omezit přes Vánoce alkohol, hlavně se to týká sladkého vaječného koňaku, který je plný kalorií.
  • Choďte často na procházky a sportujte. Běžte každý den rychlou chůzí na procházku alespoň na 30 minut, spálíte tím dost kalorií.

Jestli máte doma nějaký stroj na cvičení (rotoped, běžecký pás nebo eliptický trenažér), tak ho na chvíli využijte. Každá minuta se počítá.

Rozhodně ale nebude ku prospěchu, když si budete odpírat cukroví, salát nebo vánočku, protože vás to bude mrzet. A při další vhodné příležitosti sníte mnohem více jídla, než kdybyste si vzali pár kousků denně. Samozřejmě, když to s jídlem nebudete přehánět, tak ani moc kilogramů nepřiberete. Když k tomu přidáte i nějaký pohyb, tak možná na sobě ani nepoznáte, že byly Vánoce.

Pokud náhodou přiberete a budete chtít zhubnout po Vánocích, můžete začít hubnout s dietními jídelníčky. Více informací o hubnutí, o sestavení jídelníčku a o cvičení.

Máte nějakou radu, jak přes svátky nepřibrat nebo si je prostě užíváte?
Nový komentář do diskuze: